Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remigijus Šimašius: dėl atliekų krizės kaltas aplinkos ministras

Remigijus Šimašius po apklausos išeina iš STT
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius
Šaltinis: BNS
4
A A

Vilniaus meras atmetė aplinkos ministro miesto valdžiai mestus kaltinimus dėl Vilniaus atliekų rinkos krizės ir pareiškė jog, dėl to kalta pati Aplinkos ministerija, neleidusi bendrovei „Energesman“ Vilniaus atliekų rūšiavimo gamykloje sukauptas deginimui skirtas atliekas saugoti sąvartyne ar kitose teritorijose.

„Ministerija vietoje to, kad leistų saugoti kitoje vietoje atliekas, uždaro tą galimybę. Šioje konkrečioje situacijoje atsakomybė yra Aplinkos ministerijos“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Remigijus Šimašius.

Jis taip pat pridūrė, kad savivaldybės valdomas Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) iki rugsėjo 21 dienos laukia informacijos iš „Energesman“ apie jos galimybes užtikrinti nepertraukiamą atliekų rūšiavimą ateityje. Jeigu „Energesman“ pozicija centrui ir savivaldybei netiks, gali būti svarstoma nutraukti sutartį su bendrove.

„Energesman“ prašė saugoti atliekas Visagine, tačiau K.Trečiokas anksčiau teigė, kad tokio leidimo išdavimo procedūra buvo neteisėta.

„Iš principo mes matome, kad „Enrgesman“ nesugeba vykdyti įsipareigojimų, padaryti rimti pažeidimai. Dabar yra paprašyta pateikti informacijos, kuri leis mums užsitikrinti, kad įmonė ateityje galės vykdyti tuos įsipareigojimus. Vertinsime informaciją ir žiūrėsime, ką toliau darysime“, – kalbėjo R.Šimašius.

R.Šimašius taip pat pridūrė, kad šiuo metu derinamos VAATC ir „Energesman“ degių atliekų saugojimo Kazokiškių sąvartyne sutarties detalės, pagal ją „Energesman“ turės sumokėti tik už degiųjų atliekų saugojimą.

„Energesman“ vadovas Donatas Majus BNS teigė, kad įmonė ateityje gali rūšiuoti atliekas be jokių kliūčių, jeigu bus užtikrintas degiųjų atliekų saugojimas ne gamyklos teritorijoje.

„Pagrindinis galėjimas įvykdyti įsipareigojimus yra susijęs su kietojo atgautojo kuro – degių atliekų saugojimu. Tai mums reikia pateikti informaciją, kaip mes su VAATC susitarsime dėl saugojimo“, – kalbėjo D.Majus.

Pagal 2013 metų pabaigoje pasirašytą „Energesman“ sutartį su VAATC už visas atliekas, atgabentas į gamyklą, yra atsakinga gamyklos operatorė. Tačiau tuomet tikėtasi, kad gamyklai pradėjus veikti, bus pastatyta koncerno „Icor“ bei Vilniaus savivaldybės valdomos „Reenergy“ atliekų deginimo jėgainė. Tačiau pernai vasarį projektas buvo sustabdytas, Vyriausybei nutarus, kad tokią jėgainę gali statyti tik valstybės valdoma monė. Šis darbas buvo pavestas „Lietuvos energija“.

Po daugiau nei savaitės pertraukos „Energesman“ valdoma atliekų rūšiavimo gamykla pirmadienį pradėjo veikti visu pajėgumu, nes, pasak įmonės vadovo, praėjusią savaitę dalis degiųjų atliekų buvo išvežtos į Klaipėdos kogeneracinę jėgainę. Įmonė yra perpildyta degiosiomis atliekomis, skirtomis deginti nepastatytose Vilniaus ir Kauno kogeneracinėse jėgainėse – pirmoji elektrinė bus pastatyta iki 2018-ųjų pabaigos, antroji – 2019 metais.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas praėjusį penktadienį dėl susidariusios situacijos kaltino Vilniaus savivaldybę ir paragino prisiimti atsakomybę. Jis taip pat kalbėjo, jog dėl galbūt neteisėtų savivaldybės veiksmų svarstoma kreiptis į teisėsaugą. Jis penktadienį taip pat pasirašė įsakymą, leidžiantį degias atliekas saugoti Kazokiškėse, tačiau VAATC su „Energesman“ kol kas negali baigti derybų dėl saugojimo, nes įsakymas nėra paskelbtas viešai.

„Energesman“ valdoma atliekų rūšiavimo gamykla pradėjo veikti gegužę. Bendrovė gamyklą valdys iki 2033 metų, o vėliau turtą perduos VAATC.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min