Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 24d. 15:38

Remigijus Šimašius: Lietuva nepritaria Europos Komisijos idėjai dideles įmones įpareigoti turėti duomenų apsaugos inspektorių

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Teisingumo ministras Remigijus Šimašius

Lietuva nepritaria Europos Komisijos idėjai įtvirtinti pareigą didelėse įmonėse įsteigti atskirą asmens duomenų apsauga besirūpinančio darbuotojo pareigybę, antradienį pareiškė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

„Komisija siūlo įmonėse, kuriose dirba per 250 darbuotojų, įtvirtinti privalomą duomenų apsaugos pareigūną, kuris, be kita ko, turėtų gauti licenciją būti tokiu pareigūnu. Tokiam aspektui mes tikrai negalime pritarti“, – BNS telefonu iš Kipro sakė ministras.

Šis Europos Komisijos siūlymas aptariamas Nikosijoje vykstančiame neformaliame ES ministrų susitikime. Pasak ministro, reglamente galėtų būti numatyta pareiga įmonei priskirti asmens duomenų apsaugos užtikrinimo funkciją kažkuriam iš darbuotojų, tačiau neįtvirtinti griežtos prievolės steigti atskirą pareigybę.

R.Šimašiaus nuomone, dabartinis pasiūlymas būtų neadekvati našta verslui.

„Labai daug šalių turi bendro pobūdžio pastebėjimų, kad administracinė našta turėtų būti arba ryškiau mažinama, arba nenustatomi nauji apribojimai. Klausimas dėl duomenų apsaugos inspektoriaus yra keliamas. Tikiuosi, kad į pastabas bus įsiklausyta“, – kalbėjo teisingumo ministras.

Pasak ministro, dabartinis duomenų apsaugos reguliavimas turi trūkumų, „yra ganėtinai biurokratinis ir apsunkinantis verslą“, todėl ES Komisijos iniciatyvoje yra ir pažangių siūlymų.

„Reikia pripažinti, kad yra dalykų, kurie supaprastinami – tarkime, atsisakoma pareigos duomenų tvarkytojams būtinai registruotis ir gauti leidimą iš duomenų apsaugos inspekcijos“, – sakė R.Šimašius.

Anot Teisingumo ministerijos pranešimo, šiuo metu Komisija yra suskaičiavusi, kad visam ES privačiam sektoriui prievolė steigti atskirą pareigybę galėtų kainuoti apie 320 mln. eurų. Viešojo sektoriaus išlaidos nėra įvertintos. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad priėmus visas reglamento nuostatas, jo nauda visoje ES siektų apie 2,5 mlrd. eurų. Daugiausia būtų sutaupoma dėl to, kad būtų atsisakoma privalomo duomenų valdytojų registravimo, taip pat būtų aiškiau sustyguojamos kitos asmens duomenų nuostatos ir sumažinama bylinėjimosi teismuose tikimybė.

Teisingumo ministras pateikė ir daugiau pastabų dėl kitų šio reglamento, apie kurį jau yra diskutuojama bemaž pusmetį, aspektų. Be pateiktų pastabų, ministras pabrėžė, kad iš esmės pritaria minėto reglamento tikslui sukurti geresnį asmens duomenų apsaugos mechanizmą ir įtvirtinti daugiau priemonių, leisiančių žmonėms geriau tvarkyti savo duomenis elektroninėje erdvėje, sukurti vieningą visoje ES galiojantį duomenų apsaugos taisyklių rinkinį, padidinti duomenų valdytojų atsakomybę ir atskaitingumą netinkamo duomenų naudojimo atvejais.

„Labai svarbu, kad duomenys būtų saugomi, bet taip pat labai svarbu, kad žmonės, kurie kasdien keičiasi elektroniniais laiškais, netaptų įkaitais kažkokio reglamentavimo, kai neaišku, ar jie yra pažeidėjai, ar ne, tarkime, kokios nors teisės būti pamirštam ar kitos teisės“, – BNS sakė R.Šimašius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min