Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remigijus Žemaitaitis: Šilalės rajono valdžia – nebaudžiama

Remigijus Žemaitaitis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Žemaitaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad Šilalės rajono valdžia nesilaiko taisyklių.

Šių metų gegužės 18 d. įvykęs Šilalės rajono savivaldybės tarybos posėdis parodė, kad rajonų valdžios atstovams laikytis įstatymų nebūtina. Naujoji Šilalės rajono valdančioji dauguma nepaliauja stebinti ne tik tarybos senbuvius, Vyriausybės atstovus apskrityje, bet ir vietos gyventojus. Sudrebėjusi Šilalės rajono mero J.Gudausko kėdė bei galimybė turėti stabilią valdančiąją daugumą privertė suabejoti teikiamų sprendimų teisėtumu ir pagrįstumu.
 
Anot jo, gegužės 18 d. buvo svarstomas klausimas dėl Šilalės rajono savivaldybės tarybos komitetų sudarymo. Mero pateiktas sprendimo projektas nustebino opozicijoje esančius tarybos narius. Jo pranešime teigiama, kad tarybos nariai buvo suskirstyti į komitetus neatsižvelgiant į jų išsilavinimą ir kompetenciją, opozicijos atstovams buvo užkirstas kelias pasirinkti savo prioritetinius komitetus, kai tuo metu kai kurie valdančiosios daugumos atstovai buvo paskirti net į po kelis komitetus.

„Savivaldybių tarybų rinkimų metu savo rinkiminėje programoje išdėstėme, kokiose srityse ketiname dirbti tapę tarybos nariais, o šias sritis pasirinkome atsižvelgdami į mūsų išsilavinimą, asmeninę patirtį ir kompetenciją. Tačiau savivaldybės merui pateikus tarybos sprendimo projektą, kuriame tarybos nariai ne tik buvo paskirstyti į komitetus jo paties nuožiūra, bet ir keletą tarybos narių paskyrė į du – tris komitetus, opozicijos atstovams buvo užkirstas kelias dirbti jų prioritetiniuose komitetuose ir tinkamai atstovauti savo rinkėjams,“ – komentavo Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Jucius.

Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės tarybos komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 tarybos narių savivaldybės tarybos sprendimu. Tarybos narys privalo dalyvauti savivaldybės tarybos posėdžiuose bei būti vieno komiteto nariu. Mero pateiktame tarybos sprendimo projekte numatyta, kad Finansų, investicijos ir verslo komitete  įrašyti šie tarybos nariai – Liberalų ir centro sąjungos narys V.Audinys ir Šilališkių koalicijos narys R.Vaitiekus – yra įtraukti ir į kitus komitetus: V.Audinys – į Kaimo reikalų, aplinkosaugos ir komunalinio ūkio komitetą, o R.Vaitiekus – Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komitetą. Krikščionių partijos narys A.Damulis bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė L.Kalnikaitė įtraukti į Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komitetą bei į Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetą.

Taigi, net keturi tarybos valdančiosios daugumos atstovai įtraukti į keletą komitetų, nors tai prieštarauja galiojantiems teisės aktams. Toks grubus teisės aktų nesilaikymas, rajono valdžiai leidžia ne tik savivaliauti, bet ir kartu priiminėti neteisėtus sprendimus, kurie gali turėti tiesioginės žalos rajono gyventojams.

Dėl tokios situacijos opozicijos atstovai kreipėsi į Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje tarnybą su prašymu įvertinti susidariusią situaciją. Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje pripažino, jog Šilalės rajono savivaldybės tarybos sprendimas sudaryti komitetus prieštarauja Vietos savivaldos įstatymo normoms, todėl kreipėsi į merą bei tarybą su siūlymu artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje apsvarstyti tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudaryti komitetai, ir šį sprendimą pakeisti.

„Dėl pažeistų tarybos narių interesų su kolegomis taip pat kreipėmės į teismą su prašymu gegužės 18 d. tarybos sprendimą panaikinti, o iki tol taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones ir sustabdyti komitetų veiklą. Priešingu atveju, jei ir toliau vyks komitetų posėdžiai, o jų priimtų sprendimų pagrindu bus priimami tarybos sprendimai, teismui pripažinus, kad komitetai sudaryti nesilaikant teisės aktų reikalavimų, visi tarybos sprendimai taip pat bus pripažinti negaliojančiais. O toks tarybos darbas būtų tikrai neproduktyvus, o mokesčių mokėtojų pinigai naudojami neracionaliai,“ – teigė Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys V.Jucius.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min