Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remontai Šiaulių mokyklose: vienur vyksta, kitur dar neprasidėjo

Remontuojama Senvagės gimnazija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Remontuojama gimnazija
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Kol vasarą moksleiviai su mokytojais atostogauja, daugiau nei dešimtyje miesto mokyklų vyksta remonto darbai. Tik, deja, ne visos mokyklos vaikus rugsėjo 1-ąją pasitiks visiškai sutvarkytos: kai kuriose tradiciškai pirmuosius mokslo metų mėnesius moksleiviai mokysis kaukšint statybininkų plaktukams. Nors Šiaulių miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas tikina – prasidėjus mokslo metams bus siekiama, kad ugdymo procesui nesibaigę remonto darbai netrukdytų.

Darbai dar neprasidėjo

Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė sako, kad gimnazijos sporto salės renovacijos – grindų ir persirengimo kambarių remonto – dar tik laukiama. 

„Remontai neprasidėjo, nes dar viešieji pirkimai nesibaigė: per pirmuosius pirkimus nebuvo pateikti dokumentai, tad antrieji jau turi juos pateikti. Tikimės, kad darbai prasidės rugpjūčio pabaigoje. Nieko nepadarysi, nors viskas vyko teisingai, laiku, pagal reikalavimus. Žinau tai, nes pati dalyvavau“, – aiškina S. Malinauskienė. 

Remontai neprasidėjo, nes dar viešieji pirkimai nesibaigė: per pirmuosius pirkimus nebuvo pateikti dokumentai, tad antrieji jau turi juos pateikti, - sakė S.Malinauskienė.

Pasak jos, sutarties sąlygose numatyta sporto salę suremontuoti per du mėnesius nuo renovacijos pradžios.

„Mes turėtume naujoje salėje pradėti sportuoti lapkričio mėnesį. Rugsėjo mėnesį – viskas gerai, o spalį patalpų reikės kažkur ieškoti, kažkur glaustis. Turime porą teniso ir treniruoklių salių, tad kažkaip spręsime problemą“, – tikina direktorė. 

Nors dar teks palūkėti, pasak direktorės, svarbiausia, kad mokyklos sporto salėje bus labai geros grindys, „Be to, bus tvarkomi persirengimo kambariai, išorinė siena bus šiltinama iš naujo. Jeigu liks lėšų, tikiuosi, bent lubas galėsime perdažyti“, – tikisi S. Malinauskienė.

Kad remontai užsitęsia dėl rangos darbų konkursų, teigia ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Beinoravičius. 

„Pas mus dirbama pagal įstatymus – pirkimai, laiškai, patvirtinimai, kurie užima daug laiko. O visas šis procesas yra ganėtinai inertiškas“, – sako A. Beinoravičius.

Teoriškai – įmanoma suremontuoti laiku

Stasio Šalkauskio gimnazijos senajame pastate remonto darbų – krūva. „Darbai šiuo metu – kabinetų sienų ir lubų apdaila, grindų betonavimo darbai bei klojimas, nes jos jau buvo pradėjusios tręšti, tokie pagrindiniai darbai šiuo metu vyksta“, – sako gimnazijos Ugdymo aprūpinimo skyriaus vedėjas Antonijus Arceris. 

Jeigu remonto metu neatsitiks kas nors nenumatyta, įmanoma darbus užbaigti laiku, – sako A. Arceris.

Dar laukia kanalizacijos, vandentiekio įvedimo į visus kabinetus darbai, numatyta pakeisti senus vamzdynus, kurie prisigėrę amoniako kvapo, kurio jokiomis priemonėmis išnaikinti neįmanoma. „Vyksta sporto salės grindų ir apdailos remontas. Pagrindinis darbas – vidaus apdaila kabinetuose ir santechnikos įvedimas į visas klases. Kai pabaigs šiuos darbus, liks tik lauko apdaila“, – vardija Ugdymo aprūpinimo skyriaus vedėjas.

Dėl remonto darbų pabaigos A. Arceris dvejoja. „Tie, kurie atlieka remontą, sako, kad suspės. Teoriškai tai įmanoma, nes laiko duota, jeigu neklystu, iki spalio vidurio visai mokyklai sutvarkyti. Jeigu remonto metu neatsitiks kas nors nenumatyta, įmanoma darbus užbaigti laiku“, – sako A. Arceris.

Darbus planuoja užbaigti laiku

Medelyno progimnazijos direktorė Ingrida Mazrimienė tikina, kad iki rugsėjo 1 dienos jau turėtų būti sutvarkytas ir galutinai apšiltintas mokyklos stogas, sutvarkyti tualetai, kurie dar nebuvo suremontuoti. 

„Nuo 2014 m. mokykla dalyvauja valstybinėje investicijų programoje ir jau gavome pirmuosius pinigus, kuriuos turime įsisavinti. Visi darbai atliekami kartu darant ir modernizavimo projektus: tvarkomas sporto salės apšvietimas ir lubos, ir virtuvės patalpa, kur gaminamas maistas, sandėliavimo patalpos, higienos patalpos maisto gaminimo bloke. Pakeis elektros instaliaciją, lygiai taip pat, kaip ir sporto salės instaliaciją, keičia apšvietimą ir lubas sutvarko. Tualetuose – irgi elektros instaliacija, vėdinimo sistemos, plytelės ir t. t. Patys svarbiausi darbai bus tikrai padaryti“, – sako I. Mazrimienė.  Anot jos, kiti mokyklos atnaujinimo darbai tęsis –  iš valstybės investicijų programos iki 2017 metų mokykla turėtų gauti dar lėšų, kad mokykloje būtų absoliučiai sutvarkyta ir išorė, ir vidus. Tačiau viskas priklausys nuo valstybės politikos finansavimo. „O atnaujinimo darbus rangovai turbūt suspės atlikti, nes nepanašu, kad kažkas būtų užsitęsę ar nevyktų. Viskas vykdoma pagal planą, tad iki rugsėjo 1 d. turėtų būti baigta“, – teigia I. Mazrimienė.

Ir Vijolių vidurinėje mokykloje langai keičiami sklandžiai ir tikriausiai tai bus padaryta net greičiau nei numatyta. Mokyklos direktorė Irma Abromaitienė patikina, kad viskas sekasi pakankamai gerai: liko nepakeisti tik kai kurie laiptinių, koridorių langai.

„O visų mokomųjų kabinetų, sporto salės, aktų salės langai jau praktiškai pakeisti – vyksta apdailos darbai. Langų keitimas eina į pabaigą ir planuojame, kad iki rugpjūčio 25 dienos viskas bus pabaigta“, – sako I. Abromaitienė.

„Šiaulių naujienos“
Komentarai
Temos Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min