Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remonto darbų pranašas – savaitė be karšto vandens

Prieš kiekvieną šildymo sezoną šilumininkams tenka patikrinti apie 400 km po visu Kaunu išsiraizgiusių kvartalinių ir magistralinių šilumos tinklų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prieš kiekvieną šildymo sezoną šilumininkams tenka patikrinti apie 400 km po visu Kaunu išsiraizgiusių kvartalinių ir magistralinių šilumos tinklų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šiomis dienomis bendrovė „Kauno energija“ visą Kauno miesto šilumos ūkį jau ruošia būsimam šildymo sezonui. Dalis kauniečių tai jau pajuto – hidraulinių bandymų ir planinio remonto metu atskiriems rajonams maždaug savaitei nutraukiamas karšto vandens tiekimas.

Bendrovės „Kauno energija“ Šilumos tinklų departamento direktorius Aleksandras Sigitas Matelionis tikino, jog daroma viskas, kad laikotarpis, kai miestiečiams tenka patirti nepatogumų ir gyventi be karšto vandens, būtų kuo trumpesnis. „Jei vamzdynų trūkių nedaug, karšto vandens tiekimas atnaujinamas ir anksčiau, nei nenumatyta. Tačiau nevalia pamiršti, kad nemažai daliai po miestu glūdinčių magistralinių vamzdynų jau daugiau kaip 30 metų. Į vamzdynus patiekus aukšto slėgio vandens, išaiškėja silpniausios jų vietos“, – aiškino A.S.Matelionis.

Kasmet bandymų metu išaiškinama iki 300 vietų silpnų vamzdynų atkarpų. Jei trūkių aptinkama itin daug, kasimo ir remonto darbai gali užtrukti ir ilgiau, nei numatyta. Šiais metais darbai kol kas vykdomi neatsiliekant nuo grafiko.

Kasmet nuo gegužės iki rugsėjo šilumininkams tenka patikrinti apie 400 kilometrų po visu miestu išsiraizgiusių kvartalinių ir magistralinių šilumos tinklų.

Šiemet hidraulinių bandymų ir planinio remonto darbai Kauno mieste suskirstyti į 16 etapų. Nuo šiandien prasideda trečiasis jų. Vamzdynų patikros ir remonto darbai jau baigti Raudondvaryje, Aukštuosiuose Šančiuose, dalyje Dainavos rajono. Įpusėjus gegužei, artėjant prie pabaigos antrajam etapui, vamzdynai tikrinami ir remontuojami Girionyse, dalyje Kalniečių, Eigulių, Žaliakalnio rajonų bei Vilijampolėje. Patikrinus apie pusę šimto kilometrų vamzdynų, magistraliniuose tinkluose aptikti ir pašalinti 5 trūkiai. Nuo šiandien patikra ir remonto darbai bus pradėti Petrašiūnuose, dalyje Dainavos ir Žaliakalnio.

„Ilgametė praktika rodo, kad tai neblogas rezultatas. Palyginti su praėjusiais metais, defektų kvartaliniuose ir magistraliniuose vamzdynuose nepadaugėjo“, – pradinius darbų etapus apibendrino A. S. Matelionis.

A.S.Matelionis priminė, kad pasirengimo šildymo sezonui laikotarpiu ypatingai atidūs turėtų būti asmenys, atsakingi už daugiabučių namų šilumos ūkį – būtina sekti skelbimus spaudoje ir laiku patikimai atjungti šilumos vartojimo įrenginius šilumos punktuose.

Pastebėjus bet kokį termofikacinio vandens nutekėjimą, miestiečių prašoma nedelsiant pranešti telefonais Kaune 361517 arba 305 800.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min