Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 18d. 13:09

Remonto laukiančios jachtos „Lietuva“ kapitonas apie laukiančią odisėją: senutei tai didelis iššūkis

Jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Senutėlė jachta „Lietuva“ rengiasi šimtmečio odisėjai. Jau po poros savaičių jachta iškels bures ir iškeliaus į kaimyninius uostus, nešdama žinią apie Lietuvos šimtmetį ir Klaipėdą, į kurią vis sugrįžta įvairiose kelionėse pabuvojusi jachta. Rudenį laivo, kuris buvo užsibrėžęs aplankyti visas aplink Baltiją įsikūrusias šalis, tačiau dėl būklės to padaryti nepavyks, laukia kapitalinis remontas.

„Turime užduotį plaukti odisėjoje. Kiek galėjome, stengėmės paruošti laivą. Maršrutas nedidelis, bet senutei, kuri virš 40 metų skrodžia vandenis, tai iššūkis. Iš tų buriuotojų, kurie prižiūri laivą, plaukime dalyvaus penki žmonės, dar penki savanoriai bus atrinkti iš konkurso, kuris buvo paskelbtas. Žiūrėsime, kaip pavyks, nešime geras nuotaikas, gerom nuotaikom nusiteikę išplauksime“, – sakė jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Maršrutas nedidelis, bet senutei, kuri virš 40 metų skrodžia vandenis, tai iššūkis, – sakė O.Kudzevičius.

Liepos 3 dieną jachta iš Dangės upės išplauks Lenkijos kryptimi ir liepos 6-ąją švartuosis Gdanske. Čia laukiami Lenkijos lietuviai, kurie kviečiami prisijungti ir kartu su įgula sugiedoti tautišką giesmę, prisidedant prie akcijos „Lietuvių 4 milijonai“. Vėliau jachtos vizitas numatytas Taline, o po Jūros šventės – Rygoje.

Pradžioje įgula buvo užsibrėžusi tikslą apiplaukti visas prie Baltijos jūros įsikūrusias šalis, tačiau dėl laivo būklės to padaryti nepavyks.

„Neverta dabar investuoti, nes rudenį nusimato kapitalinis remontas. Be to, reikia labai daug laiko, jachta neskrenda kaip lėktuvas“, – sakė O.Kudzevičius. Prieš kelionę sutvarkytas laivo korpusas po vandeniu, išspręstos variklio ir kitos esminės problemos. Remontui išleista apie 20 tūkstančių eurų.

Neš šimtmečio žinią

Anot viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ projektų vadovės Godos Giedraitytės, jachtos maršrutas susietas su didžiosiomis tose šalyse vykstančiomis vasaros šventėmis. Taip norima žinią apie Lietuvos šimtmetį paskelbti kuo plačiau.

Surengti šimtmečio odisėją mintis kilo dėliojant šimtmečio minėjimo programą ir norint išsiskirti programoje su itin tipišku klaipėdietišku projektu.

„Jachta „Lietuva“ plauks su savo įgula. Kaip visada, sudaroma galimybė plaukti ir savanoriams, paraiškų priėmimas šiandien baigėsi, jų sulaukėme 34. Didžiausias paraiškų kiekis klaipėdiečių, yra ir kauniečių, vilniečių, taip pat ir vienas estas pareiškė norą. Atrinks 19 asmenų, kurie plauks su jachta „Lietuva“, įgulos keisis“, – pasakojo G.Giedraitytė.

Jachta kartu su savimi plukdys specialią Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ir Klaipėdos universiteto Istorijos ir archeologijos instituto parengtą parodą apie šimtmečio minėjimą Klaipėdoje. Stendai stovės lankomų miestų krantinėse prie jachtos. Į uostus atvyks ir istorikė iš Klaipėdos, kuri rengs pranešimus bei diskusijas apie šimtmečio svarbą Lietuvai ir Klaipėdai.

Rudenį laukia remontas

Rudenį senutėlės jachtos laukia kapitalinis remontas. Anot vicemerės Juditos Simonavičiūtės, žmogaus gyvenime 30 metų yra daug, jachtai tokia sukaktis irgi labai reikšminga.

Senutėlė jachta jau nebepajėgi dalyvauti įvairiose regatose ir pretenduoti į laurus. Uostamiesčio valdžia ilgai diskutavo ir ieškojo sprendimo, ar remontuoti seną jachtą, ar įsigyti naują, kuri atstovautų miestui.

„Mes Lietuvoje esame prisirišę prie tradicijų. Mums ši jachta svarbi kaip simbolis. Buvo priimtas sprendimas ją kapitaliai suremontuoti.

Darbai negali taip staigiai prasidėti, tam yra procedūros. Odisėja bus, tikimės, kad jachtą aptvarkius ji atstumą įveiks. Savivaldybė yra numačiusi apie 200 tūkstančių eurų, paskelbtas konkursas, tikimasi, kad rudeniop jachta bus remontuojama“, – sakė J.Simonavičiūtė.

Viliamasi, kad nepristigs ir norinčių ateityje su šia jachta dalyvauti įvairiose regatose ir puoselėti jūrines tradicijas. Apklausos parodė, kad Klaipėdoje yra poreikis įkurti kadetų mokyklą. Savivaldybėje pamažu pradėjo procedūras, kad tokia valstybinė mokykla Klaipėdoje būtų įsteigta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min