Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remonto loterija: pigu, bet ar gerai?

Daugiabučių namų valdos „Paslaugos būstui“ direktorė R.Uznienė baiminasi, kad laiptinėse iškabinėti remontininkų skelbimai gali būti apgaulė.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Daugiabučių namų valdos „Paslaugos būstui“ direktorė R.Uznienė baiminasi, kad laiptinėse iškabinėti remontininkų skelbimai gali būti apgaulė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdoje nerimą pradėjo kelti remontininkai, besiskelbiantys, kad sutvarkys visas daugiabučių pastatų bėdas. Dėl to labiausiai sujudo namų administratoriai, kurie, įtardami apgavystes, ketina kreiptis į policiją.

Paprastai didesniais remonto darbais, pavyzdžiui, stogo, įtrūkusių tarpblokinių sienų tvarkymu rūpinasi namų valdos ar bendrijos. Jie tikrina ir parenka rangovus bei kontroliuoja jų darbą.

Tačiau pastaruoju metu itin padaugėjo laiptinėse kabinamų skelbimų, kuriuose siūloma stambaus remonto paslauga ar net parašoma tiksli data, kad tam tikromis dienomis bus remontuojamas gyventojų namas, o norintys susiremontuoti turi kreiptis nurodytu numeriu.

Klaipėdoje vyksta negeri dalykai. Bijome, kad žmonės neliktų apgauti statybininkų

„Klaipėdoje vyksta negeri dalykai. Bijome, kad žmonės neliktų apgauti statybininkų. Mes, patys paskambinę nurodytais remontininkų telefonais, liekame iškoneveikti, neįmanoma susišnekėti. Žinau, kad ne viena namų valda pradėjo rinkti informaciją apie juos, žadame kreiptis į policiją“, – sakė „Paslaugos būstui“ direktorė Regina Uznienė.

Dingsta surinkę „avansus“

Anot R.Uznienės, mįslingais remontininkais jau skundžiasi ir gyventojai. „Ateina į butus ir nustato kainas, kiek kainuos remontas. Vienam pasakė, jog teks sumokėti 400 litų. Gerai, kad vaikinas buvo jaunas ir iškart nepatikėjo bei nedavė pinigų. O senyvo amžiaus žmonės yra labai patiklūs ir juos galima nesunkiai apgauti. Bendrųjų konstrukcijų remontas nėra tik vieno buto, o viso namo reikalas“, – tęsė R.Uznienė.

Pasak jos, Šiauliuose nutiko taip, kad remontininkais apsimetę žmonės ėjo į butus, susirinko „avansus“ ir dingo.

Namų valdų atstovai patys daugiabučių laiptinėse iškabino skelbimus, kad gyventojai būtų atsargesni dėl siūlomų remonto darbų, tačiau netrukus visi informaciniai skelbimai dingo.

Pastatų ūkio priežiūros paslaugų įmonių grupės „City service“ atstovas Vilius Mackonis teigė, kad yra dvi problemos – kai remontininkais apsimetę žmonės surenka pinigus ir dingsta nieko netvarkę, o kiti – suremontuoja, bet be jokių apmokėjimo kvitų ir garantijų.

Dėl garantijos išsisuka

„Pagal įstatymus, išorinė namo siena, stogas yra bendra nuosavybė. Bet kai kas nors ateina, sako – sutvarkys namą, per sienas nebetekės vanduo, žmogus pagalvoja – o kodėl gi ne, tegul remontuoja. Paima iš gyventojų pinigus, suremontuoja. Bet žmogui nėra jokios garantijos. Jei yra brokas – niekas nemokamai jam nepataisys. Taip neatsitinka, jei remontu pasirūpina namų valda, nes ji renkasi jau patikrintus rangovus ir kontroliuoja darbus. Jei yra brokas – išreikalauja nemokamai pataisyti. To nebus, jei žmogus vienas užsako, įmonė gali ir dingti ar bankrutuoti“, – aiškino V.Mackonis.

Ir „15min“ paskambinus keliais laiptinių skelbimuose nurodytais telefonais, atsiliepusieji tvirtino, kad viską daro kokybiškai, turi savo specialistus, tačiau dėl garantijos kai kurie išsisuko. Įtrūkusias sienas, kurių vieno kvadratinio metro remontas kainuoja 60 litų, tvarkantis vyriškis teigė, kad jo naudojamos geros statybinės medžiagos jau yra garantija.

Ragina konsultuotis

V.Mackonis teigė, jog daugiabučių gyventojams nėra draudžiama patiems samdytis ir remontuoti bendrą nuosavybę. Tačiau jis siūlo  dėl remonto pasitarti ir su namo administratoriumi, kadangi vis tiek atsakomybė krenta ant pastarojo pečių. Jei pradės tinkas byrėti – už tai reikės atsakyti būtent namo administratoriui.

Jis prisiminė vieną atvejį, kai pernai vėtra Klaipėdoje nuo vieno Sausio 15-osios gatvės namo nuplėšė dalį stogo, kurio remontas buvo atliktas prieš dvejus metus. Laimei, gyventojams tvarkymo darbai nieko nekainavo, kadangi namą administruojančios „Ąžuolyno valdos“ buvo parinkusios remontininkų bendrovę, kuri buvo suteikusi 5 metų garantiją.

Tiek namų valdų atstovai, tiek policija gyventojams pataria dėl didesnio daugiabučių remonto visąlaik konsultuotis su namų daugiabučių administratoriais.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Albinas Strumyla priminė, kad sukčiaujama ir dėl smulkesnio remonto. Ne vieną kartą Klaipėdoje yra nutikę taip, kad gyventojai sumokėdavo avansą už skalbimo mašinos ar kito buities prietaiso remontą, bet juos apsiėmę sutaisyti meistrai dingdavo. Tiesa, A.Strumyla teigė, kad iki šiol dėl bendrai nuosavybei priklausančio turto kapitalinio remonto iš daugiabučių gyventojų policija nėra gavusi nė vieno skundo.
 

 

Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./Laiptinėse kabinami įtartini skelbimai.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr./Laiptinėse kabinami įtartini skelbimai.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min