Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ren TV Baltic (Lietuva)“ gali būti nubausta už tautinės nesantaikos kurstymą

Televizoriaus žiūrėjimas taip pat gali būti streso priežastis
Flash pro, Flickr.com / Televizija
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl Jungtinės Karalystės jurisdikcijai priklausančios ir Lietuvoje retransliuojamos programos „Ren TV Baltic (Lietuva)“ skleidžiamos informacijos.

Lapkričio 19 d. šios programos laidoje „Paklydimo teritorija“ paskleista viešoji informacija daugeliu atvejų nebuvo paremta įrodymais, programos žiūrovai nuteikinėjami priešiškai, kurstoma tautinė nesantaika ir karinės nuotaikos, tokiu būdu galimai pažeidžiant Visuomenės informavimo įstatymo 19 str. 1 dalies 3 punkto nuostatas.

Jei ši informacija bus pripažinta pažeidusi minėto įstatymo reikalavimus, komisija laikinai – 3 mėnesiams galės sustabdyti šios programos dalių, pagamintų ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių retransliavimą Lietuvoje.

Anksčiau lapkritį tiriant Lietuvoje retransliuojamas rusiškas programas „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ komisijai kilo įtarimas dėl netinkamo informacijos pateikimo, žurnalistų etikos principų, Visuomenės informavimo įstatyme įtvirtintų reikalavimų nesilaikymo – informaciją pateikiant šališkai, neparemiant įrodymais, žiūrovą bandant nuteikti norima linkme, galimai kurstant karą ir neapykantą.

Dėl šių dviejų programų komisija jau pradėjo visas reikiamas procedūras. Jeigu kompetentingos institucijos bei nepriklausomi ekspertai patvirtins ir nustatys, kad „RTR Planeta“ ir „NTV Mir Lithuania“ programose ir vėl buvo skleidžiama draudžiama informacija, komisija galės imtis griežtesnių priemonių ir įstatymais numatyta tvarka sustabdyti šių kanalų retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min