Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 20d. 15:24 , Atnaujinta: 2016 birželio 20d. 15:37

Renaldas Vaisbrodas darbą prezidentės komandoje keičia į miglotą politinę karjerą

Renaldas Vaisbrodas
Asmeninio albumo (Facebook) nuotr. / Renaldas Vaisbrodas

Pirmadienį prezidentės Dalios Grybauskaitės komandą paliko vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas. Jis nutarė tęsti karjerą su Liberalų sąjūdžiu ir darbą prezidentūroje paliko savo noru.

„Remigijus Šimašius pasiūlė tapti Liberalų sąjūdžio atsakinguoju sekretoriumi ir jį priėmiau. Tikiuosi, kad Liberalų sąjūdžio valdyba pritars mano kandidatūrai“, – sakė jis 15min.

Seimo rinkimuose R.Vaisbrodas šį rudenį dalyvauti neketina.

Pašnekovas tikino, kad Liberalų sąjūdžiu ir nauju partijos pirmininku R.Šimašiumi pasitiki ir nori prisidėti prie liberalių vertybių sėkmės Lietuvoje.

„Tikiu R.Šimašiumi, jo pradėtu atsinaujinimu partijoje. Visada tikėjau liberaliomis vertybėmis ir šiandien apsisprendžiau, kad nenoriu likti nuošalyje“, – sakė jis.

Liberalų sąjūdžio valdyba dėl R.Vaisbrodo skyrimo sekretoriato vadovu spręs trečiadienį.

R.Vaisbrodą siūlė dar A.Guoga

R.Vaisbrodo kandidatūra pirmą kartą iškilo jau kilus Liberalų sąjūdžio korupcijos skandalui. Tuometis laikinasis partijos vadovas Antanas Guoga pareiškė, kad partijos atsakingasis sekretorius Raimondas Imbrasas turėtų pasitraukti, nes esą galėjo žinoti apie nešvarius pinigus, kuriuos ėmęs apkaltintas buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis.

Tuomet A.Guoga, paklaustas, ar derino savo pasiūlymą su pačiu R.Vaisbrodu ar prezidente, atsakė, kad tai yra tik jo pamąstymai. R.Vaisbrodo kandidatūra buvo pamiršta, bet praėjusį penktadienį apie savo pasitraukimą netikėtai paskelbė R.Imbrasas. Naujajam partijos vadovui R.Šimašiui teko ieškoti kito atsakingojo sekretoriaus.

Su prezidente dirbo dvejus metus

R.Vaisbrodas prezidentės komandoje dirbo dvejus metus. Vienerius iš jų buvo vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais.

Prieš tai jis dirbo Europos Parlamente vienos didžiausių frakcijų vadovo, buvusio Belgijos ministro pirmininko Guy Verhofstadto patarėju užsienio politikos klausimais, vadovavo Europos jaunimo forumui.

R.Vaisbrodą prezidentės komandoje pakeis iki šiol ES klausimais prezidentei patarinėjęs Nerijus Aleksiejūnas.

Prezidentūra praneša, kad N.Aleksiejūnas daugiau nei 15 metų dirba užsienio reikalų srityje, turi didelę darbo su ES institucijomis patirtį, yra dirbęs Užsienio reikalų ministerijos ES departamento direktoriaus pavaduotoju, ministru patarėju ir antruoju sekretoriumi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES, buvo deleguotu nacionaliniu ekspertu Europos Komisijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min