Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rengdamiesi misijai Afganistane kariai dalyvauja pratybose „PAG-13 iššūkis” (nuotraukos)

Pratybose
Viliaus Džiavečkos nuotr. / Pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje baigsis vertinamosios pratybos „PAG-13 iššūkis". Jų metu Lietuvos vadovaujamai Afganistano Goro provincijos atkūrimo misijai besirengiantys tryliktosios pamainos (PAG-13) kariai mokėsi, kaip veikti įvairiose situacijose misijos rajone.

Kaip rašoma pratybų organizatorių pranešime, savaitę trukusios pratybos – pirmasis, daugiau nei pusmetį vykstančio PAG-13 pasirengimo misijai Afganistane etapas, kurio metu siekiama įvertinti misijai besirengiančios grupės štabo darbą: operacijų planavimą, štabo skyrių bendradarbiavimą ir informacijos perdavimą padaliniams, reagavimą į susidariusias situacijas, sprendimų priėmimą, ataskaitų aukštesnėms vadavietėms rengimą ir siuntimą, karių sugebėjimą bendrauti su vietos gyventojais ir kitų užduočių vykdymą.

Pratybas rengė Motorizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“. Pratyboms vadovavo MPB „Geležinis Vilkas“ vadas plk.Vilmantas Tamošaitis. Vertintojų grupei vadovavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininko pavaduotojas operacijoms plk.ltn. Raimundas Vaikšnoras.

„Tai yra pirmos pasirengimo misijai Afganistane pratybos, kurias organizuoja ir vykdo MPB ”Geležinis Vilkas” – sakė pratybų vadovas plk. Vilmantas Tamošaitis. – ”PAG vadovybė ir personalas – gerai motyvuoti, matome, jog beveik devynis mėnesius trukęs pasirengimas buvo tikrai efektyvus. Galutinis įvertinimas kaip pamaina pasiruošusi misijai bus aiškus tik po baigiamųjų lauko vertinamųjų pratybų, kuriose dalyvaus visi PAG padaliniai ir kurios pasibaigs balandžio pradžioje”.

Dauguma pratybų organizatorių, stebėtojų ir vertintojų jau yra tarnavę Lietuvos vadovaujamoje misijoje Afganistane ir yra įgiję patirties bei įgūdžių, reikalingų užtikrinti, kad kariai pajustų kuo realesnes, operacijos rajone Afganistane, sąlygas. Mokymai vyksta KRC naudojant modernią kompiuterinę konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistemą (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation System, JCATS).

Pratybose pasitelkus taktinį treniruoklį JCATS imituojamas padalinių judėjimas vietovėje, sužeistųjų evakuacija, vietinių gyventojų demonstracijos, sprogstamųjų užtaisų sprogimai keliuose, darbas su vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, susitikimai su vietinės administracijos atstovai ir kitos užduotys.

„Organizuodamas pratybas MPB GV štabas aktyviai dalyvavo keičiantis naujausia informacija iš misijos rajono, tai leidžia mums rengiant scenarijų atsižvelgti į aktualiausias aplinkybes misijoje Afganistane, į tai atsižvelgdami nuolatos galime koreguoti pratybų užduotis skirtas treniruoti karius” – sakė pratybų vadovas.

Antrojoje kovo pusėje PAG-13 kariai persikels į netoli Kazlų Rūdos (Marijampolės r.) esantį karinį poligoną, kur dalyvaus pasirengimo misijai baigiamosiose lauko pratybose. Artėjančios pratybos bus surengtos realioje vietovėje – mokomajame lauke, kur visos situacijos – padalinių judėjimas, bendravimas su vietiniais, sužeistųjų evakuacija ir kt. – bus panašios į tas, kurias kariai vykdys per misiją.

PAG-13 suformuota Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu. Į pusės metų misiją Afganistano Goro provincijoje ši Lietuvos karių pamaina užbaigusi beveik metus trukusį pasiruošimą išvyks gegužę.

Į misiją Afganistane Karaliaus Mindaugo bataliono kariai vyksta antrą kartą. Šio dalinio pagrindu suformuota šeštoji Lietuvos karių pamaina Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnavo 2007–2008 m. žiemą. Karaliaus Mindaugo bataliono karių tarnavo pagrindu buvo suformuotas pirmosios Lietuvos karių pamainos, vykdžiusios misiją Afganistane, apsaugos būrys.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Goro PAG – Lietuvos vadovaujama bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis.

PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Šiuo metu Afganistane tarnauja PAG dvyliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-12), kurios daugumą sudaro Jonavos r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Algirdo batalionas PAG misijoje dalyvauja taip pat antrą kartą.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min