Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žalieji rengia Černobylio dienos akciją „Už ateitį be atomo“

Akcijos plakatas
Organizatorių nuotr. / Akcijos plakatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkosaugos organizacijų aktyvistai ir susipratę piliečiai iš Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos balandžio 26 d. paminės Černobylio atominės elektrinės katastrofos aukas ir pasisakys už didesnį saugumą be naujų atominių elektrinių savo šalyse ir visame regione.

Šalyse, labiausiai nukentėjusiose nuo Černobylio katastrofos, kasmet vyksta eitynės „Černobylio šleifas“, prie kurių šiemet prisidės Lietuvos ir Rusijos organizacijos. Eitynių dalyviai sieks ne tik paminėti seną tragediją ir pagerbti Černobylio avarijos likviduotojus. Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos vyriausybės planuoja statyti 3 naujas atomines elektrines (AE), esančias netoli viena nuo kitos nedideliame regione Lietuvos pasienyje. Todėl balandžio 26-osios akcijų dalyviai pareikš protestą prieš naujų „černobylių“ kūrimą Lietuvos teritorijoje ir greta jos.

Baltarusijos AE dygsta Astrave – 50 km nuo Vilniaus. Baltijos AE – Nemane, Kaliningrado srityje (Rusija), apie 250 km nuo Vilniaus ir tik 12 km nuo Lietuvos sienos. Visagino AE nuo Vilniaus skiria vos 150 km, o nuo Latvijos miesto Daugpilio – tik 50 km. Įgyvendinus šiuos planus Lietuva atsidurs branduolinio žiedo apsuptyje, o AE statančių šalių gyventojai ir visas regionas taps naujo „branduolinio eksperimento“ ir padidėjusios rizikos įkaitais bei radioaktyvių atliekų savininkais ilgiems šimtmečiams. Net dvejose iš trijų elektrinių (Baltarusijoje ir Kaliningrade) planuojami statyti nauji, iki šiol neišbandyti ir neįvertinti reaktoriai AES-2006.

2010 m. balandžio 26 d., pirmadienį, Vilniuje ekologinės organizacijos „Atgaja“ (Lietuva), „Ekodom“ (Baltarusija), „Ekozaščita“ (Rusija), kartu su Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partijos iniciatyvine grupe ir Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija, kviečia visus piliečius pasisakyti už saugesnę ateitį regione ir atsisakyti naujų atominių elektrinių statybos.

Černobylio dienos renginiai Vilniuje, balandžio 26 d.
1. 14:00-15:00 – piketas prie Baltarusijos ambasados Vilniuje (Mindaugo g. 13).
2. 14:00-15:00 – piketas prie Rusijos ambasados Vilniuje (Latvių g. 53-54).
3. 14:00-15:00 – piketas prie Lietuvos vyriausybės Gedimino pr. (V. Kudirkos a.).
4. 19:00-20:00 – eitynės Gedimino pr. nuo Odminių skvero (priešais Katedrą) iki V. Kudirkos a. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min