Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 24d. 21:04

Rengia dirbančiųjų su slapta informacija nušalinimo tvarką

Dokumentai
BFL nuotr. / Dokumentai

Vyriausybė siekia suvienodinti su įslaptinta informacija dirbančių pareigūnų patikimumo reikalavimus, taip pat įtvirtinti bendrą jų nušalinimo nuo pareigų tvarką. Šios pataisos inicijuotos po vadinamojo FNTT skandalo, kai tuometis vidaus reikalų ministras iš darbo atleido tarnybos vadovą Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Jie bandė per teismą panaikinti ministro įsakymus, tačiau buvo pripažinta, kad skundai nepagrįsti, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Aprimus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) skandalui, kai jo vadovams ministras panaikino leidimus dirbti su slapta informacija ir atleido, politikai pasišovė keisti su valstybės paslaptimis susijusius įstatymus.

Dabar asmenį, netekusį leidimo dirbti su slapta informacija, jo vadovas gali perkelti į kitas pareigas arba išvis atleisti.

Konstitucinis Teismas anksčiau yra pasisakęs, kad tai neadekvati bausmė, tačiau taisyti įstatymus nutarta tik po FNTT skandalo.

„Jeigu žmogus praranda teisę dirbti su slapta informacija, jis savaime neturėtų būti atleidžiamas iš darbo. Jam galėtų būti pasiūlytos kitos pareigos arba jis galėtų būti nušalintas nuo pareigų, o tai reiškia, kad kai baigsis tyrimas, jei jis bus nutrauktas arba bus žmogus išteisinamas, jis savaime tęstų pareigas“, – sako Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

„Prisimenant FNTT istoriją tai iš tikrųjų teisės aktuose nebuvo detaliai reglamentuota [nušalinimo tvarka]. Mes manom, kad turi būti vienodos sąlygos visiems, kaip nušalinti nuo darbo arba perkelti į kitas pareigas, jeigu pažeista darbo su slapta informacija tvarka“, – teigia  vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.

Kai kurios specialiosios tarnybos dirba pagal atskirus statutus ir teigia pasigendančios naujojoje tvarkoje konkrečių nušalinimo iš pareigų terminų, taip pat nusižengimų, už kuriuos grėstų atleidimas. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas sako pataisoms turintis pastabų, tačiau mano, kad nauja tvarka reikalinga.

„Jeigu dabar dėl galimo valstybės paslapčių pažeidimo atliekamas tarnybinis patikrinimas, tai to nušalinimo nuo pareigų nėra pas mus numatyta. Dabar tai bus numatyta, visose institucijose bus vienodos sąlygos“, – sako STT direktorius Žimantas Pacevičius.

Galutinį žodį dėl naujų įstatymo pataisų tars Seimas. Ministro Pirmininko kancleris neatmeta, kad jas patvirtins dar šios kadencijos parlamentas.
 

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min