Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rengia protesto akciją (atnaujinta 12.19)

Protestas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Prieš A.Kubiliaus Vyriausybę jau buvo surengta ir drastiškų, ir tylių protesto akcijų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 16 dieną, penktadienį, profesinės sąjungos rengia visuotinę protesto akciją, kuria Lietuvos valdžiai nori priminti Konstitucijos nuostatas: „Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms“ ir „Valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei“.

Protesto akciją rengia Lietuvos profesinės sąjungos ir kai kurios nevyriausybinės organizacijos. Ketinama reikalauti didinti minimalų mėnesinį atlygį, stabdyti neapgalvotą mokesčių reformą, nenaikinti darbo užmokesčio ir socialinių išmokų indeksavimo įstatymo, nedidinti pridėtinės vertės mokesčių tarifų, nekurti naujų ministerijų. „Lietuvos profesinės sąjungos, nevyriausybinės organizacijos nesutinka su valdančiosios daugumos ir jos Vyriausybės ekonomine, finansine, socialine politika, kuri skurdina daugumą šalies gyventojų ir žlugdo verslą“, – rašoma protesto akcijos organizatorių pranešime spaudai.

15min.lt primena, kad prieš premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės ir naujojo Seimo sprendimus buvo rengta jau ne viena protesto akcija, tačiau politikai į protestuotojų reikalavimus neatsižvelgė. 

„Galbūt dėl to, kad Vyriausybė yra koalicinė ir nestabili, todėl jiems reikėjo tautai parodyti, kad jie kažką kardinaliai keis šitoje valstybėje, – drastiškų valdžios reformų priežastis spėliojo Lietuvos profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkė Aldona Jašinskienė, – jeigu dialogas nesiseks, darysime visuotinį streiką. Kaip tą padaryti – konsultuosimės su kolegomis iš užsienio šalių“.

Visuotinės protesto akcijos organizatoriai pripažįsta, kad jie iki šiol neturi leidimo rengti šią akciją. Jie tikina, esą leidimo išdavimas vilkinamas specialiai. Vis dėlto jie tikisi, kad leidimas bus gautas, ir akcijoje laukia 3-4 tūkstančių žmonių.

„Nėra mūsų tikslas penktadienį visus į Vilnių sukviesti, bus tęstinės akcijos, kurios vyks ir kituose miestuose. Jei susirinks 3-4 tūkstančiai žmonių, tai bus geras rezultatas. Dabar norim tiesiog parodyti Vyriausybei, kad žmonės mus palaiko“, - kalbėjo profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas. Pasak jo, mitingas bus organizuojamas neti ir negavus tam leidimo. “Mes tikimės, kad leidimas bus ir mitingas bus sankcionuotas,“ – kalbėjo A.Černiauskas.

Teigiama, kad Vilniuje nepasikartos Rygos riaušių scenarijus, mat organizatoriai žada į pagalbą pasitelkti ir savo tvarkdarius.

Pirmoji protesto akcija rengiama sausio 16 d., penktadienį, 12 val. prie Seimo. Žadama, kad ši akcija nebus vienkartinė, o bus surengta ir kituose šalies miestuose. Jeigu į reikalavimus atsižvelgta nebus, ketinama organizuoti visuotinį streiką.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min