TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rengiamasi mažinti statutinių pareigybių skaičių

Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų ministras (VRM) Raimundas Palaitis pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino vidaus reikalų sistemos įstaigų statutinių pareigybių statuso keitimo sistemą ir numatė, kokios statutinės pareigybės turėtų tapti karjeros valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, pareigybėmis, teigiama VRM pranešime.

 „Esu įsitikinęs, kad ne visos šiandien esančios statutinės pareigybės pagal joms priskirtas funkcijas turėtų būti statutinės. Padaliniuose, padedančiuose užtikrinti įstaigų funkcionavimą, daugelis, o kai kur ir visos, pareigybės turėtų turėti arba karjeros valstybės tarnautojo, arba darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, statusą“, – sako ministras R. Palaitis.

Apsispręsta, kad turėtų būti pakeistas apie 400 statutinių pareigybių statusas.

Tokiuose padaliniuose kaip viešieji ryšiai, viešieji pirkimai, vidaus auditas, dokumentų, turimų materialinių ir finansinių išteklių tvarkymas bei kitų aptarnavimo funkcijų vykdymas, ateityje neturėtų likti nė vienos statutinės pareigybės.

Padaliniuose, atliekančiuose funkcijas žmogiškųjų išteklių valdymo, įstaigų veiklos strategijos kūrimo ir teisės srityse, statutinių pareigybių skaičius negalės viršyti 50 procentų, o padaliniuose, atliekančiuose funkcijas tarptautinių ryšių ir informacijos, susijusios su įstaigai priskirtų uždavinių vykdymu, apdorojimo, analizės ir valdymo srityse, statutinių pareigybių skaičius negalės viršyti 70 procentų visų atitinkamame struktūriniame padalinyje įsteigtų pareigybių.

Vis dėlto, anot ministro, vadinamas pareigybių išstatutinimas nereiškia, kad jau dabar tie pareigūnai, kurių pareigybės bus pripažintos nestatutinėmis, neteks statutinio pareigūno statuso, o taip pat ir visų su juo susijusių socialinių garantijų.

„Tokių pareigybių statusas bus keičiamas tik tuomet, kai iš užimamų pareigų išeis statutinis pareigūnas. Pareigūnų teisėti lūkesčiai bus išsaugoti“, – patikino ministras R. Palaitis.


Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min