Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 11d. 14:02

Rengiant teisės aktus bus vertinama jų administracinė našta verslui

Derybos
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Derybos

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtai metodikai, pagal kurią nuo šių metų kovo 1 d. visi nauji teisės aktų projektai turės būti patikrinti įvertinant, ar juos priėmus nėra sukuriama papildoma administracinė našta verslui. Teisės aktų projektus vertins jų rengėjai, o Ūkio ministerija tikrins, ar įvertinimas buvo atliktas tinkamai.

Ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos privalės vertinti visų teisės aktų projektų administracinę naštą verslui. Pagal naująją metodiką turės būti vertinama ne tik Vyriausybei teikiamų teisės aktų projektų, bet ir ministrų, inspekcijų viršininkų įsakymų ir kitų įstatymų įgyvendinamųjų teisės aktų projektų sukeliama administracinė našta verslui. Toks vertinimas taip pat bus atliekamas ir keičiant galiojančius informacinius įpareigojimus verslui, rašoma Ministro pirmininko spaudos tarnybos išplatintame pranešime spaudai.

Tikimasi, kad ši priemonė paskatins atsisakyti neproporcingų, įmonėms brangiai kainuojančių ar nepagrįstą administracinę naštą sukeliančių įpareigojimų.

Siekiama, kad informacija iš verslo subjektų būtų renkama tik aiškiai apibrėžtais ir teisėtais tikslais ir tik tuomet, kai jos negalima gauti iš kitų šaltinių. Valstybės institucijų renkamos informacijos kiekis turėtų būti minimalus ir būtinas viešajam interesui, visuomenės saugai, sveikatai ir aplinkosaugai užtikrinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min