Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 4d. 15:39

Rentas neperrinktiems Seimo nariams norėjęs įteisinti J.Liesys stabdo narystę Liberalų sąjūdyje

Jonas Liesys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Jonas Liesys

Seimo vicepirmininkas Jonas Liesys sako stabdysiantis narystę Liberalų sąjūdyje ir partijos frakcijoje po to, kai registravo pasiūlymą įteisinti rentas neperrinktiems parlamentarams, o partija nuo jo siūlymo atsiribojo.

Praėjusio penktadienio popietę Seimo kanceliarijoje įregistruoti du papildymai įstatymo projektui, kuriuo siekiama įteisinti buvusių Seimo narių valstybines rentas, rašo portalas delfi.lt.

Kad svarsto dar trečiadienį sustabdyti savo narystę partijoje, J.Liesys pranešė laidoje „Delfi diena“. Tokį sprendimą Seimo narys aiškino nenoru kenkti naują valdančiąją koaliciją buriančiai partijai.

Liberalų sąjūdis feisbuke trečiadienį paskelbė, kad nepritaria Seimo narių, tarp kurių yra ir J.Liesys, pateiktoms įstatymo projekto pataisoms dėl valstybinių rentų neperrinktiems Seimo nariams.

„Į 2020–2024 m. kadenciją neperrinkto J.Liesio iniciatyva su Liberalų sąjūdžio frakcija nederinta, todėl negali būti pristatoma kaip visos partijos iniciatyva.

Tokias iniciatyvas reikia derinti su partijos frakcija, o šios pateikimas neatitinka partijos nuostatų ir įsipareigojimų. Šiuo metu, kai Lietuva patiria tokius išbandymus, bet kokia iniciatyva dėl išmokų privalo būti aiški ir tikslinga. Ši tokia nėra.

Prilyginti Seimo narius Nepriklausomybės akto signatarams yra neteisinga. Liberalų sąjūdis laikosi pozicijos, kad valstybinės rentos neperrinktiems Seimo nariams neturėtų būti mokamos“, – rašė partija.

J.Liesys pripažino, kad iniciatyvos su partijos frakcija nederino. Jis teisinosi siūlantis rentas neperrinktiems parlamentarams mokėti ne iki gyvenimo galo, o ketverius metus. Taip pat jis tikino, kad galima būtų diskutuoti dėl rentos dydžio.

Delfi.lt trečiadienį paskelbė, kad dar 2007 metais dvi procedūrines stadijas – pateikimo ir svarstymo – praėjusiam įstatymo projektui teikiamais papildymais siekiama prilyginti buvusius ir naujai į Seimą neišrinktus parlamentarus Nepriklausomybės akto signatarams, nustatant jiems tokias pačias privilegijas. Valstybinė renta būtų mokama ir visiems buvusiems premjerams.

Pasiūlymų iniciatoriai – Seimo vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Liesys ir Darbo partijai Seime atstovaujantys Artūras Skardžius ir Andrius Mazuronis.

J.Liesio pasiūlyme siūloma įstatymo įsigaliojimo data laikyti jau šių metų lapkričio 12-ą dieną, A.Skardžiaus ir A.Mazuronio – ateinančių metų sausio 1-ąją.

BNS primena, kad panaši iniciatyva svarstyta ir 2007 metais, bet kilus kritikos bangai Seimo nariai rentų neįteisino.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad vetuotų tokį Seimo narių bandymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min