Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Restauruojama Kauno Šv.Jurgio bažnyčia pasipuoš atnaujintais kryžiais

Keliami atnaujinti kryžiai
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Keliami atnaujinti kryžiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį virš rekonstruojamos Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios pradėti kelti atnaujinti kryžiai, kurie ypač nukentėjo karo metais, o vėliau dėl nepriežiūros jų būklė tik prastėjo. Kauno Šv. Jurgio bažnyčios atnaujinimu šiuo metu rūpinasi VšĮ „Domus Pacis“. Jų iniciatyva restauruoti ir kryžiai.

„Restauruojant Šv. Jurgio bažnyčią buvo nuspręsta atnaujinti abu kryžius. Restauracijos darbus atliko UAB „Restauracija“. Artėjant Jurginėms nuspręsta restauruotus kryžius grąžinti į buvusias vietas. Šiuo metu jau iškeltas mažesnysis kryžius, netrukus šiaurinį bažnyčios frontoną papuoš ir didysis kryžius“, – apie atliekamus darbus pasakojo VšĮ „Domus Pacis“ projekto vadovas Aleksas Bočiarovas.

Pasak bažnyčią ir vienuolyną restauruojančių statybininkų, bažnyčios stogas jau baigiamas tvarkyti, toliau numatoma remontuoti vienuolyno stogą bei sutvarkyti vidinį kiemelį.

[[Atliekant vienuolyno archeologinius tyrinėjimus aptikta buvusių paviršių pėdsakų, XIV a. priskiriamo kultūrinio sluoksnio fragmentas, keramikos šukių. Vienuolyno kiemelyje archeologai aptiko 23 žmonių kapus. Archeologų manymu, tai galėjo būti žinomų to meto miestiečių palaidojimo vietos. ]]

Pasak Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojo Rimanto Mikaičio, Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia yra pats vertingiausias iš išlikusių senųjų pastatų Kaune. Todėl jos atnaujinimas – svarbus visam miestui.

„Tai yra iš tiesų unikali Kauno vertybė, kurią turime išsaugoti ateities kartoms. Savivaldybė kartu su VšĮ „Domus pacis“ paruošė bažnyčios ir vienuolyno atnaujinimo projektą, buvo gautas reikiamas finansavimas. Sieksime, kad bažnyčia būtų visiškai restauruota ir atvertų savo duris tiek miestiečiams, tiek miesto svečiams“, – sakė R.Mikaitis.

Kultūros paveldo specialistų teigimu, bažnyčia yra išsaugojusi labai daug autentiškų detalių, pastatas buvo nuolat eksploatuojamas.

„XV a. pradžioje statytame Bernardinų vienuolyne sovietmečiu veikė medicinos mokykla, o pati bažnyčia buvo paversta vaistų sandėliu. 1993 m. ansamblis grąžintas Mažesniųjų brolių pranciškonų ordinui“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliukštis.

Atliekant vienuolyno archeologinius tyrinėjimus aptikta buvusių paviršių pėdsakų, XIV a. priskiriamo kultūrinio sluoksnio fragmentas, keramikos šukių. Vienuolyno kiemelyje archeologai aptiko 23 žmonių kapus. Archeologų manymu, tai galėjo būti žinomų to meto miestiečių palaidojimo vietos.

Bažnyčios remonto darbus atlieka konkursą laimėjusi bendrovė „Mitnija“. Šv. Jurgio bažnyčia remontuojama ES ir valstybės lėšomis. Planuojama, kad Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia visuomenei duris atvers kitais metais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min