TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Retransliuotojai nebeprivalės rodyti visų nacionalinių televizijos programų

Televizorius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Televizorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis patobulino valstybės paramos teikimo tvarką laikraščių ir žurnalų leidėjams.

Pagal priimtas pataisas nutarta nustatyti, kad finansinė parama būtų skiriama ne laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams, o laikraščių ir žurnalų leidėjams. Šias pataisas parėmė 79 Seimo nariai, prieš balsavo 2, susilaikė 12.

Remiantis priimtomis pataisomis valstybė rems laikraščių ir žurnalų, išskyrus priskirtų erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio leidiniams ir tų, kurių daugiau kaip 50 procentų teksto sudaro reklama, leidėjus, kurių laikraščiai ir žurnalai bus pristatomi prenumeratoriams kaimo gyvenamosiose vietovėse.

Valstybės finansinė parama leidėjams bus skiriama kompensuojant iki 30 procentų jų patiriamų laikraščių ir žurnalų pristatymo prenumeratoriams kaimo gyvenamosiose vietovėse išlaidų. Toks finansavimo mechanizmas sudarys sąlygas patiems leidėjams gauti valstybės dalinę paramą patirtoms laikraščių ir žurnalų pristatymo išlaidoms kompensuoti, o pastarieji šiuos klausimus (dėl galutinės paslaugos kainos) spręs derybų būdu su bet kuriais rinkoje veikiančiais laikraščių ir žurnalų pristatymo paslaugų teikėjais.

Atsižvelgiant į technologijų plėtrą bei skaitmeninės televizijos diegimą, įstatymo pataisomis taip pat keičiama televizijos programų retransliavimo tvarka. Nuo 2011 m. liepos 1 d. Lietuvos jurisdikcijai priklausantys televizijos programų retransliuotojai privalės retransliuoti tik visas nekoduotas LRT televizijos programas.

Šiuo metu televizijos programų retransliuotojai privalo retransliuoti vieną LRT televizijos programą ir visas nekoduotas Lietuvos nacionalinio masto transliuotojų antžeminės televizijos programas.

„Pažymėtina, kad šiuo metu Lietuvoje yra 12 nacionalinių televizijos programų ir tam, kad būtų tinkamai užtikrinti socialiniai-kultūriniai visuomenės poreikiai, nėra būtina, kad visi Lietuvos jurisdikcijai priklausantys retransliuotojai visiems savo abonentams privalomai retransliuotų visas 12 programų. Esant tokiam dideliam privalomųjų televizijos programų skaičiui nemaža dalis retransliuotojų dėl finansinių ir techninių galimybių stokos nebesugeba užtikrinti, kad abonentai matytų visas privalomąsias programas, dėl ko diskriminuojami tiek jų abonentai, tiek transliuotojai“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Televìzija

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min