Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 1d. 17:31

Rezoliucija dėl situacijos Gruzijoje: „pinčikizmas“ ar vertybių gynimas?

Šeštadienio popietę priešais Rusijos ambasadą skambėjo gruziniškos dainos, į dangų kilo taiką nešantys balti balandžiai, Lietuvos bei Gruzijos vėliavos – organizacija „Jaunimas už Gruziją” minėjo karo tarp šių šalių metines.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuva remia Gruziją.

Seimas antradienį priėmė kartą jau atidėtą rezoliuciją dėl padėties Gruzijoje. Dokumente Lietuvos parlamentas pripažįsta šios šalies teritorijos vientisumą ir ragina Rusiją išvesti savo kariuomenę iš Gruzijoje teritorijoje esančių Abchazijos ir Pietų Osetijos.

Rezoliucijoje teigiama, kad Rusijos kariuomenės buvimas Gruzijos teritorijoje ir „marionetinių režimų veikla Abchazijoje ir Pietų Osetijoje“ vertinamas kaip okupacija. Taip pat Seimas raginaabi konflikto šalis sudaryti sąlygas dialogui vykdant įsipareigojimus pagal 2008 metų rugpjūčio 12 dienos paliaubų susitarimą ir susilaikant nuo veiksmų, eskaluojančių konfliktą bei atitolinančių taikų ir atitinkantį tarptautinę teisę konflikto sprendimą.
 

Už rezoliuciją balsavo 55, prieš – 9, susilaikė – 23 parlamentarai. Tarp nebalsavusių už dokumentą daugiausiai buvo socialdemokratų ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovų, taip pat Mišrios Seimo narių grupės atstovų.  

Kažkoks pinčikas šuniukas visada nori įkasti liūtui. Liūtas jo niekada nebijo, bet atsibosta, kai tas ciūcikas visą laiką loja.Rezoliucijos teksto autoriams kliuvo už tai, kad rezoliuciją priimti ketinta prieš pusantros savaitės, tačiau tuomet dokumento svarstymas buvo išimtas iš darbotvarkės. Neoficialiai teikta, jog taip siekta nepykdyti Rusijos premjero Vladimiro Putino, kuris tuo metu dar buvo nepranešęs, kad neatvyks į Vilniuje antradienį prasidėjusį Baltijos jūros regiono valstybių vyriausybių vadovų susitikimą. 

„Kaip jums atrodo, ar tas mėtymasis pateikiant tą rezoliuciją priklausomai nuo to, ar atvažiuos ar neatvažiuos vienos ar kitos valstybės vadovas – šiuo atveju kalba eina apie V.Putiną – nesumenkina mūsų valstybės?“ – antradienį svarstant rezoliuciją klausė „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis. 

Rezoliuciją pristatęs konservatorius – krikdemas Mantas Adomėnas sakė, jog geriau priimti rezoliuciją vėliau negu niekad. 

Apgailestauju dėl pinčikizmo įsigalėjimo kairėje opozicijoje.Socialdemokratas Bronius Bradauskas kritikavo Seimo norą formuoti šalies užsienio politiką – esą joje jau vyrauja „bardakas“. „Galvokime, ką mes darome. Prisidirbome tiek rezoliucijų, kad už dujas jau mokame brangiausiai Europoje“, – piktinosi jis. Parlamentaras siūlė prezidentūros atstovams paruošti įstatymo pataisas, kuriomis Seimo priimtas rezoliucijas dar turėtų pasirašyti arba galėtų vetuoti šalies vadovas. 

Vėliau B.Bradauskas dar pridūrė: „kažkoks pinčikas šuniukas visada nori įkasti liūtui. Liūtas jo niekada nebijo, bet atsibosta, kai tas ciūcikas visą laiką loja“. Į šį pasisakymą jau priėmus rezoliuciją replikavo konservatorius – krikdemas Arvydas Vidžiūnas: „Apgailestauju dėl pinčikizmo įsigalėjimo kairėje opozicijoje“. Jis dar išreiškė nusivylimą dėl tokio Seimo nario požiūrio į savo valstybe. 

Liberalų Sąjūdžio atstovė Dalia Kuodytė pabrėžė, jog rezoliucijoje kalbama ne tiek apie užsienio politiką, kiek apie vertybes: „Rezoliucija mes pareiškiame paramą tautoms, kurios patyrė smurtą“.

Vos tik Seimas priėmė rezoliuciją, Seimo pirmininkė Irena Degutienė pranešė sulaukusi Gruzijos parlamento vadovo Davido Bakradzės padėkos skambučio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min