Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 balandžio 5d. 15:15

Rezultatyvus dialogas su Norvegija ir Šiaurės šalimis – Lietuvos prioritetas

Princesė Astrid, karalienė Sonja, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Norvegijos karalius Haraldas, princesė Mette-Marit ir princas Haakonas
„Scanpix“ nuotr. / Princesė Astrid, karalienė Sonja, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Norvegijos karalius Haraldas, princesė Mette-Marit ir princas Haakonas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo dviejų dienų valstybinį vizitą Norvegijoje. Lietuvos vadovė dalyvavo oficialioje pasitikimo ceremonijoje Karališkuosiuose rūmuose, kur susitiko su Norvegijos Karaliumi Haraldu V ir Karaliene Sonja, karališkojo sosto įpėdiniu Princu Haakonu, jo žmona Princese Mette-Marit ir Princese Astrid.

Prezidentė pabrėžė, jog šiemet Lietuva ir Norvegija mini diplomatinių santykių dvidešimtmetį, ir padėkojo Norvegijai bei jos žmonėms už paramą mūsų valstybei labai svarbiu metu atkuriant nepriklausomybę.

Pagal valstybinį protokolą už asmeninius nuopelnus plėtojant dvišalius santykius ir aktyvų indėlį skatinant abiejų tautų bendradarbiavimą Lietuvos ir Norvegijos vadovai apsikeitė aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais.

Po susitikimo su karališkąja šeima Lietuvos vadovė skaitė paskaitą Norvegijos tarptautinių santykių institute tema „Energetikos geopolitika: Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo priežastys ir laimėjimai", kurioje nagrinėjo energetikos problemų Europoje geopolitinius aspektus ir pabrėžė būtinybę bei abipusę naudą plėtoti aktyvų bendradarbiavimą su Norvegija ir kitomis Šiaurės šalimis. Prezidentė taip pat atsakė į instituto studentų, profesūros ir kviestinių ekspertų klausimus.

„Šiuo pirmuoju valstybiniu vizitu į Norvegiją noriu pabrėžti ir atkreipti dėmesį, jog Šiaurės dimensija Lietuvos užsienio politikoje užima prioritetinę vietą, kad mūsų santykiai su Šiaurės Europa įgyja labai konkretaus ir rezultatyvaus dialogo formas. Lietuvos ir Norvegijos santykiai yra puikus dviejų šalių žmonių interesais grįsto bendradarbiavimo pavyzdys. Norvegijos politinė ir finansinė parama Lietuvai yra labai svarbi, turime labai perspektyvias bendradarbiavimo galimybes energetikos srityje“, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Po apsilankymo tarptautinių santykių institute Prezidentė Akershuso tvirtovėje kartu su Norvegijos Karaliumi padės gėlių vainiką prie Nacionalinio paminklo, susitiks su Norvegijos Stortingo Pirmininku ir Premjeru. Vizito metu taip pat bus pasirašyti susitarimo memorandumai dėl 2009–2014 metų Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės (EEA) finansinių mechanizmų įgyvendinimo, kurie numato 84 milijonų eurų paramą Lietuvos projektams, taip pat dvišalė sutartis dėl asmenų, nuteistų laisvės atėmimu, perdavimo bausmei atlikti į nuteistojo šalį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min