Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušininkus ginantys advokatai: mūsų žmonės nesupranta

Riaušės prie Seimo
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Riaušės prie Seimo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sausio 16-osios mitingo dalyvius nemokamai ginti apsiėmę advokatai tikina, kad visuomenė klaidingai interpretuoja jų veiksmus ir be pagrindo sieja su nepasitenkinimu valdžios politika.

„Savo veiksmais siekiame, kad būtų užtikrintos teisinės valstybės normos. Tai neabejotinai sveikintina, nes taupomos ir nukentėjusiųjų, ir valstybės lėšos – kaip žinoma, valstybė turi užtikrinti teisinę gynybą teisme“, – antradienį žurnalistams kalbėjo advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Montvydienė. Ji teigė, kad toks advokatų sprendimas nėra pasipriešinimo valstybės institucijoms forma. „Advokatai griežtai pasisako už ginamas žmonių teises – apsiėmėme ginti ne tik riaušininkus, bet ir nukentėjusiuosius. Šiuo metu viešojoje erdvėje pasigirsta neadekvačių vertinimų mitingo dalyvių atžvilgiu. Demokratinėse visuomenėse mitingai ir piketai yra normalūs reiškiniai, kuriais siekiama išsakyti savo nuomonę.  Todėl labai atsargiai reikėtų mitingo dalyvių veiksmus vertinti kaip nusikalstamą veiką“, – sakė I.Montvydienė. 

 Nori teisingumo

Nemokamai mitingo dalyvius ginti šiuo metu pasiryžę per 30 advokatų. „Mes giname ne tik sulaikytuosius, bet ir nukentėjusius nuo pareigūnų veiksmų.  Daugelis kreipiasi, kad su jais buvo pasielgta nusikalstamai. Pavyzdžiui, po mitingo niekas garsiai nedrįso kalbėti, kad buvo naudojamas elektrošokas, taip pat apie šūvius iš 2 metrų atstumo. Bet kai ateina žmogus su dviem kulkomis veide, pasidaro aišku, kad buvo šaudoma į gulintį“, – motyvus nemokamai teikti paslaugas grindė advokatas Rimas Andrikis.

Taip pat nepatenkinti reforma

Advokatų atstovai neigė, kad įtariamųjų riaušininkų bylų imtasi dėl to, kad yra nepatenkinti valstybės mokesčių reforma, kuri palietė ir jų profesijos atstovus. „Pagal dabartinę nustatytą tvarką reikia mokėti praktiškai tūkstantį litų per mėnesį, nors ir neturi bylų. Tai labiausiai liečia rajonuose dirbančių ir mažesnių honorarų prašančių advokatų pajamas. Būtent tų, kurie atstovauja vargingiau gyvenančių piliečių teisėms“, – teigė R.Andrikis.

Pasak advokato, jie mokesčių problemą stengsis spręsti kitais, teisiniais, būdais. Jo kolegė Liudvika Meškauskaitė teigė, kad šiuo atveju sutapo, jog ydinga mokesčių sistema nepatenkinti ne tik protestuotojai, bet ir advokatai, tačiau tai nelėmė jų pasiryžimo dirbti nemokamai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min