Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušių byloje padaugėjo įtariamųjų, vienas – suimtas

Riaušės prie Seimo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mitingas prie Seimo
Šaltinis: BNS
0
A A

Ikiteisminiame tyrime dėl riaušių sukėlimo ir dalyvavimo jose padaugėjo įtariamųjų. Vienas iš jų penktadienį suimtas 14-ai dienų.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Irmantas Mikelionis BNS informavo, kad atliekamame tyrime dėl sausio 16-osios įvykių prie Seimo įtarimai pateikti 49 asmenims. Šis skaičius, anot prokuroro, negalutinis.

Pasak I.Mikelionio, vieną įtariamąjį teismo paprašyta suimti dėl nusikalstamos veikos pobūdžio. Pareigūnų turimoje vaizdo medžiagoje užfiksuota, kad šis pilietis prie Seimo sausio 16-ąją buvo atsinešęs ginklą. Kol kas nenustatyta, koks tai buvo ginklas – dujinis, šratinis ar kovinis.

Prokuroro teigimu, tarp įtariamųjų politikų nėra. Jis patvirtino, kad ketinama liudytojais kviesti kai kuriuos per riaušes prie Seimo buvusius parlamentarus.

„Vaizdo medžiagoje matyti, kad jis kelis kartus šauna Seimo link“, – tvirtino I.Mikelionis.

Įtarimų, kad riaušininkai Seimo pastatą ne tik apmėtė akmenimis, sniego gniūžtėmis, kokoso riešutais, kiaušiniais, pomidorais, bet ir apšaudė, kilo dar vykstant riaušėms. Keliuose plenarinių posėdžių salės languose aptiktos apvalios mažos skylutės.

Kai kuriems asmenims įtarimai pateikti ne tik dėl dalyvavimo riaušėse, bet ir dėl disponavimo sprogstamosiomis medžiagomis.

Prokuroro teigimu, tarp įtariamųjų politikų nėra. Jis patvirtino, kad ketinama liudytojais kviesti kai kuriuos per riaušes prie Seimo buvusius parlamentarus.

Įtarimai nepateikti ir mitingą organizavusiems profesinių sąjungų atstovams. Anot I.Mikelionio, jų veiksmuose galima įžvelgti tik Susirinkimo įstatymo pažeidimų.

Pareigūnai tiria ne tik riaušininkų, bet ir pareigūnų elgesį prie Seimo. Partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis yra kreipęsis į prokuratūrą dėl esą neteisėtų policijos pareigūnų veiksmų per riaušes prie Seimo. Tuomet Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo gumines kulkas ir ašarines dujas.

I.Michailovo nuotr./Protesto mitingas sausio 16 d.
I.Michailovo nuotr./Protesto mitingas sausio 16 d.

I.Milelionis tvirtino negalįs prognozuoti, kiek laiko dar prireiks baigti ikiteisminiam tyrimui. „Labai didelė bylos apimtis, daug liudytojų, įtariamųjų, labai daug vaizdo medžiagos“, – sakė jis.

Be to, prokurorams dar nepavyko nustatyti visų įtariamųjų tapatybės. Jeigu to nepavyks padaryti ilgesnį laiką, pareigūnai svarstys galimybę skaldyti bylą – atiduoti teismui tą dalį, kur nustatyti visi įtariamieji ir jų padaryta veika.

Pareigūnai yra kreipęsi į visuomenę su prašymu padėti atpažinti galimus riaušių dalyvius. Jų nuotraukos patalpintos Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato interneto svetainėje http://www.vilnius.policija.lt.

Sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profsąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo ir pareigūnai, ir civiliai, išdaužyti Seimo langai, apgadinti aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą.

Suskaičiuota, kad riaušininkai padarė apie 230 tūkst. litų nuostolių.

Opozicinė partija „Tvarka ir teisingumas“ yra surinkusi 40 parlamentarų parašų, kad Seime būtų sudaryta laikinoji komisiją sausio 16-osios įvykiams prie Seimo ištirti. Seimas šios iniciatyvos dar nesvarstė ir dėl jos nebalsavo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min