Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 08:53

Ribojant rusų patekimą, ministerijos tarsis, ar numatyti išimtį Kaliningrado lietuviams

Ribojant rusų patekimą į Lietuvą, Vidaus ir Užsienio reikalų ministerijos tarsis, ar numatyti specialią išimtį Kaliningrado lietuviams, sako vidaus reikalų viceministras.
Tiltas į Sovietską
Tiltas į Sovietską / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Kol kas apie tai nesame kalbėję, bet šiandien turime susitikimą su Užsienio reikalų ministerija ir manau, šios diskusijos metu mes išdiskutuosime, ar tai atitinka bent vieną iš kriterijų, kas yra dabar numatyta“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė Vitalijus Dmitrijevas.

„Jeigu ne, grįšime prie to klausimo ir bandysime peržiūrėti Vyriausybės nutarimą“, – pridūrė jis.

Vis dėlto viceministras pridūrė, kad tai iš esmės pasienio procedūrų nepasikeistų, o kiekvienas žmogus būtų vertinamas individualiai.

Nuo praėjusio pirmadienio į Baltijos valstybes ir Lenkiją įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys asmenys: Rusijos diplomatai, disidentai, pervežimo bendrovių darbuotojai, ES piliečių šeimų nariai, taip pat Šengeno zonos valstybių leidimus gyventi ar ilgalaikes nacionalines vizas turintys rusai.

Taip pat Rusijos piliečiai toliau gali per Lietuvą tranzitu traukiniais keliauti į Kaliningrado sritį ir iš jos.

Draudimas įleisti Rusijos piliečius numatytas Seimo priimtame nutarime dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Rusijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis galios mažiausiai iki gruodžio 16 dienos imtinai.

Regiono šalys atvykimo ribojimų rusams ėmėsi Maskvai tęsiant invaziją Ukrainoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min