Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 13d. 11:00

Rietave – organų donorystės akcija „Už gyvybę“

14-mete telšietė Mantė laukia širdies persodinimo operacijos.
donoras.lt nuotr. / 14-mete telšietė Mantė laukia širdies persodinimo operacijos.

Spalis Europoje ir Pasaulyje skirtas organų donorystei propaguoti. Šia proga asociacija „Gyvastis“ ir regioninės organizacijos jau 8-ąjį kartą kviečia į Pasaulinei organų donorystės dienai skirtus renginius.

Renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kalvarijoje, Kėdainiuose ir Rietave.

Asociacija „Gyvastis“ vienija žmones, laukiančius inksto, širdies, kepenų, plaučių persodinimo operacijos, taip pat tuos, kurie gyvena su persodintais organais. Vienas iš svarbiausių „Gyvasties“ tikslų – organų donorystės propagavimas. Organizacija skatina žmones kalbėtis šia tema su šeimos nariais bei draugais.

Spalio 16 dieną, šeštadienį nuo 13 iki 15 val. Rietavo savivaldybės salėje (Laivės a. 3, Rietavas) vyks renginys „Už gyvybę“. Renginio metu bus demonstruojamas filmas „Už gyvybę“, to paties pavadinimo transplantuotų ir laukiančių transplantacijos žmonių fotografijų paroda, kalbama apie organų donorystę, atsakoma į klausimus, platinami lankstinukai, skrajutės, atvirukai, sudaryta galimybė užpildyti anketą donoro kortelei gauti.

Dainuos Lietuvos muzikos akademijos dėstytoja Aušra Liutkutė ir jos studentė Vaida Butautaitė. Tarp renginio dalyvių bus žmonės, laukiantys inksto persodinimo operacijų bei gyvenantys su persodintais organais.

Pasak renginio organizatorių, dauguma žmonių pritaria organų donorystei, tačiau tik nedaugelis supranta, kad turi būti klausiama ir jų artimųjų nuomonės.

Šiuo metu inksto persodinimo laukia 202, inksto ir kasos komplekso – 20, kepenų – 36, plaučių – 1, širdies – 17, širdies ir plaučių komplekso – 3, ragenos – 140 žmonės. Iš jų – 6 vaikai. Kiekvieną dieną Europoje nesulaukę transplantacijos miršta 11 žmonių. Net 700 žmonių Lietuvoje gyvena persodinto inksto, širdies, kepenų, plaučių dėka.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min