Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 06 26, 10:31 Atnaujinta 2019 06 26, 10:48

Rimantas Dagys apie suspenduotą narystę partijoje: vyksta demokratijos šventės tąsa

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komiteto sprendimą sustabdyti narystę partijoje parlamentaras Rimantas Dagys vadina persekiojimu už kitokią nuomonę. Jis dar nėra nusprendęs, ar paliks TS-LKD frakciją Seime.
Rimantas Jonas Dagys
Rimantas Jonas Dagys / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Vyksta demokratijos šventęs tąsa, arba, kaip mūsų partijos pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė įvardijo (...), vyksta partijos valymas“, – sakė jis ir pabrėžė, kad valymai buvo sovietinių partijų tradicija.

„Būdavo valoma, tiesa, ne tokiomis priemonėmis. Didelė čia nelaimė būti nekeliamam rinkimuose, niekas kitokių represijų nesiima kol kas, tai čia ne tokia didelė bėda, bet kažką tai primena“, – Priežiūros komiteto sprendimą neleisti R.Dagiui kandidatuoti su partija kitąmet vyksiančiuose Seimo rinkimuose, komentavo Seimo narys.

Paklaustas, ar jis ketina dalyvauti rinkimuose – su partija, ar be jos, R.Dagys aiškino nenorintis spėlioti, nes iki rinkimų dar daug laiko.

Ar trauksis iš TS-LKD frakcijos Seime, R.Dagys nežino.

„Pamatysim, nedaug laiko, galima bus tą daryti (...) Vadovausiuosi remdamasis vienu principu: kiek aš, kaip Seimo narys, kuris stengiasi taip, kaip aš suprantu, atstovauti krikščioniškoms vertybėms, galėsiu tą realizuoti dirbdamas Seime vienokiu ar kitokiu būdu ir kiek man tai bus leidžiama daryti“, – kalbėjo jis.

Seimo narys aiškino, kad dabar partijos atsisako aiškios ideologijos. „Nekalbu apie visas politines partijas, bet mūsų partijoje tikrai taip vyksta“, – aiškino jis.

R.Dagys kalbėjo, kad TS-LKD pasirinktas kelias tapti žmonių partija kaip tik tą ir daro, nes į tai sutelpa viskas: krikščioniška, jo žodžiais, „gėjų paradus propaguojanti“, liberali ideologija.

„Viską sudėjus kartu gautųsi pasaulėžiūros prasme nulis“, – konstatavo jis.

Dėl tokių procesų R.Dagys kaltina, jo žodžiais, liberalių pažiūrų partijos pirmininką Gabrielių Landsbergį.

Spaudos konferencijoje R.Dagys taip pat minėjo TS-LKD kandidatės į prezidentus Ingridos Šimonytės pasirodymą. Jis aiškino, jog tai, kad pirmajame ture už ją balsavo daugiau žmonių, nei antrajame, lėmė, kad ji atskleidė savo pasaulėžiūrą, kuri nepatiko daugumai krikščioniškos orientacijos žmonių.

„Už tokią kritiką, išsakytą po rinkimų, buvo pretekstas imtis prieš mane sankcijų, tai buvo pretekstas valymui“, – aiškino R.Dagys.

Jis trečiadienį tikino esantis ne vienintelis toks, kurį persekioja partijos vadovybė už kitokią nuomonę.

Politikas teigė, kad Priežiūros komitetas sprendimą priėmė jam nesant.

„Galėjau bent iš mandagumo būti pakviestas, bet to nebuvo padaryta, – nuoskaudos neslėpė jis. – Buvo svarstoma visa eilė žmonių, kurie tyčia ar netyčia buvo kokioj nors apklausoj anoniminėj, „Lietuvos ryte“ paspaudę mygtuką apklausoj, kad jie balsuos už G.Nausėdą. Ir tai jau yra pretekstas svarstyti ir imtis sankcijų prieš juos (...) Tai jeigu žmogus net apklausoj negali pareikšti nuomonės ir yra sekamas, tai kaip jūs tą procesą pavadinsit?“

Po R.Dagio spaudos konferencijos TS-LKD išplatino pranešimą spaudai, kuriame partijos priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas, argumentuodamas nutarimą dėl R.Dagio, kuriuo stabdoma jo narystė partijoje iki vienerių metų bei siūloma uždrausti būti TS-LKD kandidatu artimiausiuose Seimo rinkimuose, nurodė konkrečius TS-LKD įstatų punktus, kuriuos partijos narys pažeidė.

Anot pranešimo, TS-LKD priežiūros komitetas ne kartą yra konstatavęs, kad kai kurie TS-LKD nariai – Seimo nariai, priklausantys TS-LKD frakcijai Seime, naudodamiesi jiems Konstitucijos suteikta laisvo Seimo nario mandato teise, nevaržomai ir neatsakingai Seime ar viešoje erdvėje reiškia savo nuomonę bet kuriuo jiems rūpimu klausimu, tokiu būdu sukeldami viešas diskusijas dėl galimų ideologinių konfliktų TS-LKD viduje ir taip darydami žalą TS-LKD reputacijai.

TS-LKD įstatų 130 punkte nurodyta, kad TS-LKD Tarybos nutarimai privalomi visiems TS-LKD organams.

Priežiūros komitetas konstatavo, kad R.Dagys, būdamas TS-LKD nariu-politiku, neįvykdė 2018-11-27 TS-LKD Prezidiumo nutarimo reikalavimo atšaukti savo parašą dėl LR vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisų. TS-LKD Prezidiumas ir TS-LKD frakcija Seime siekė kompromiso būdu surasti bendrą, visiems TS-LKD nariams ir TS-LKD nariams-politikams priimtiną poziciją ir komunikavimo būdą, tačiau R. J. Dagys sąmoningai pasirinko veikti bendrai su politinių oponentų atstovu M.Puidoku, siekė sukurti konfliktinę situaciją ir pasirinko viešo konfrontavimo su oficialia TS-LKD nuomone kelią.

Nutarime nurodoma, kad R.Dagys sistemingai siekė kelti abejones dėl TS-LKD kandidatės Prezidento rinkimuose Ingridos Šimonytės vertybių ir jų galimo prieštaravimo krikščioniškosios demokratijos politinei tradicijai, nors jokių tokius teiginius įrodančių argumentų nepateikė. Dar daugiau, šiuos teiginius R.Dagys viešai skleidė ir pasibaigus rinkimams. R.Dagys sąmoningai veikė prieš TS-LKD remiamą kandidatę ir kartu – prieš TS-LKD.

Taip pat Seime svarstant socialinių įmonių veiklą reglamentuojančių įstatymų pataisas, R.Dagys, siekdamas stabdyti socialinių įmonių reformą, savo viešuose pasisakymuose pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie tai, kad minėtas pataisas yra pateikę frakcijos nariai J.Džiugelis ir M.Navickienė. R.Dagys teigė, kad priėmus šias pataisas, neva, bus uždarinėjamos aklųjų, kurčiųjų ir kitos neįgaliųjų socialinės įmonės. Pabrėžtina, kad minėti TS-LKD frakcijos nariai šių įstatymo pataisų nebuvo pasirašę

„Būdami TS-LKD partijos nariai privalome įsisąmoninti, kad politinė organizacija veikia griežtai vadovaudamasi įstatų nuostatų, kurios privalomos visiems – ir Seimo nariams“, – apibendrino V.Benkunskas.

Nors antradienį R.Dagys pranešė, kad pats stabdo narystę partijoje, vakarop paaiškėjo, jog konservatoriai antradienį nusprendė dėl vidinių pažeidimų metams stabdyti Seimo nario Rimanto Jono Dagio narystę jų gretose ir braukti politiką iš partijos kandidatų kitų metų parlamento rinkimuose, antradienį pranešė BNS.

„Priežiūros komitetas (...) nustatė, kad ponas Dagys pažeidė partijos įstatus (...) ir pritaikė partinės atsakomybės priemones – narystės sustabdymas vieneriems metams ir uždraudimas kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose“, – žurnalistams Seime sakė partijos Priežiūros komiteto pirmininkas V.Benkunskas.

Pasak jo, tokia sankcija Seimo nariui pritaikyta jam pažeidus keturis partijos įstatų punktus.

Draudimą R.Dagiui kandidatuoti Seimo rinkimuose partijos sąraše arba jos vardu vienmandatėje apygardoje trečiadienį dar turės patvirtinti konservatorių prezidiumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min