Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimantas Jonas Dagys KT išaiškinimą dėl šeimos sampratos lygina su Lenino raštais

R.Dagys
Redo Vilimo/BFL nuotr. / R.Dagys
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, konservatorius Rimantas Jonas Dagys nemato didelio skirtumo tarp Lietuvos Konstitucinio teismo (KT) išaiškinimo apie šeimą ir Komunistų partijos propaguotos šeimos sampratos.

Seime antradienį surengtoje spaudos konferencijoje R.J.Dagys citavo Vladimiro Lenino raštuose XX a. pradžioje išdėstytas mintis apie santuoką kaip atgyveną ir teigė, kad jo mintys ne ką tesiskiria Lietuvos KT nurodymo, kad šeima – tai nebūtinai susituokę žmonės.

„Dažnai naujas požiūris į šeimą yra pateikiamas kaip kažkas istoriškai labai naujo, originalaus, šviesaus ir lyg iki tol nieko panašaus nebuvo, bet aš kai ką norėčiau priminti. Klausimas tikrai yra senas. Dar komunistai savo partijos manifeste rašė, kad „buržuazijos tauškalai apie šeimą ir auklėjimą, apie švelnius tėvų ir vaikų santykius kelia tuo didesnį pasišlykštėjimą“, – citavo Komunistų partijos manifestą konservatorius.

„Kai kurie žodžiai, patinka ar nepatinka mūsų Konstitucinio teismo teisėjams, man labai girdėti ir labai panašūs į tai, ką mes skaitėme KT išaiškinime“, – pridūrė jis.

R.J.Dagys priminė, kad V.Leninas 1911 metais siekdamas sumenkinti šeimos vertę siūlė panaikinti visus su seksualumu susijusius draudimus ir vietoj šeimų sukurti komunas.
  
„Netgi vienalytės meilės draudimą reikia panaikinti“, – citavo V.Lenino raštus R.J.Dagys ir teigė, kad „kažkas panašaus Europos Sąjungoje“ panašiai vyksta“ dabar.

Tačiau santuokos eliminavimas, primena R.J.Dagys, Rusijai baigėsi nekaip – 1924 metais „didžiulė sifilio banga užliejo bolševikinę Rusiją“.

Ši R.J.Dagio spaudos konferencija buvo surengta prieš antradienį Seime vyksiančią mokslinę diskusiją apie šeimos sampratą. Diskusijos visuomenėje šia tema įsisiautėjo, kai KT išaiškino, kad šeima turi būti laikomi nebūtinai susituokę asmenys. Ir nors KT teisėjai bando tvirtinti, kad tokiais sutuoktiniams prilyginamais partneriais laikytini tik skirtingų lyčių asmenys, kiti teisininkai tam prieštarauja.

Seimo narė socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė remdamasi KT išaiškinimu jau yra įregistravusi įstatymo projektą, kuriuo būtų įteisinama ir homoseksualų partnerystė. Tam besipriešinančių daugiau nei 90 Seimo narių susibūrė į grupę „Už tradicinę šeimą“
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min