Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 11d. 14:27

Rimantas Jonas Dagys: „Naujoji Vyriausybė žada apmokestinti socialiniu draudimu visas: ir su ne darbo santykiais susijusias pajamas“

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Jonas Dagys

Nors naujoji šalies Vyriausybė nuolat deklaravo ir dabar teigia, kad mokesčių nedidins, tačiau pristatydamas Vyriausybės programą Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius nepaneigė Vyriausybės programoje įtvirtintos nuostatos, kad žadama apmokestinti visas: ir su ne darbo pajamomis susijusias pajamas socialiniu draudimu.

Nepasakyta tik kokiu tarifu: 27 proc. ar 34 proc. Tokios pajamos galėtų būti, pavyzdžiui, dividendai, žmonių gautos pajamos iš sukauptų indėlių bankuose palūkanas ir įvairios kitos pajamos, nesusijusios su darbo santykiais.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, buvęs Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys sako: „Gal tai ir įdomi mintis, tačiau toks sprendimas reikalauja išsamesnės diskusijos su verslo bendruomene ir profesinėmis sąjungomis, bei su visa visuomene“.

Pasak parlamentaro, kol kas naujoji Vyriausybė to nepadarė. Naujo apmokestinimo koncepcija neaptarta ir su finansų ekspertais.

„Apie tokius ketinimus nebuvo užsimenama ir rinkimuose dalyvaujančių partijų, kurios dabar suformavo daugumą, programose.

Žinodami, kad už sukauptų santaupų palūkanas žmonės bus priversti valstybei sumokėti apie 30 proc. mokesčių, galbūt būtų balsavę kitaip“, – apibendrino R. J. Dagys.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min