-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 28

Rimantas Šadžius žada, kad įvedus eurą didės ir žmonių pajamos

Finansų ministras žada, jog Lietuvai įsivedus bendrą Europos Sąjungos (ES) valiutą, didės ir gyventojų pajamos.
Rimantas Šadžius
Rimantas Šadžius / T.Urbelionis/BFL

Rimantas Šadžius tikina, kad įprastas kainų augimas, įvedant eurą, nėra nesusijęs su bendros ES valiutos įvedimu.

„Aš sakyčiau, kad tam tikras ekonominis raidos paspartėjimas, kurį galbūt sukeltų valiutos pasikeitimas, kuris tikrai nėra kasdienis įvykis šalies gyvenime, jis, be abejo, turės įtakos žmonių lūkesčiams, pirkėjų ir gamintojų lūkesčiams. Tas ekonominis paspartėjimas gali išprovokuoti tam tikrą kainų augimą.

Kainų augimas tikrai nebūtų kenksmingas valstybei, jeigu realios pajamos žmonių tuo pat metu taip pat augtų. Realios, vadinasi atmetus infliacijos įtaką. Aš manau, mes to turėtume siekti“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ sakė R.Šadžius.

Ministro žodžiais, po euro įvedimo šalies, kuri „džiaugiasi ir švenčia šį įvykį, laukia visa serija pakankamai rimtų pavojų“. Kita vertus, pasak R.Šadžiaus, kai kurie specialistai teigia, jog nėra ryšio tarp euro įvedimo ir kainų augimo.

„Buvo atlikta analizė, beveik visose tose valstybėse, kurios įsivedė eurą, yra specialistų, kurie tvirtina kad neaptiko koreliacijos tarp euro įvedimo ir kainų dinamikos, visuomet taip jau sutampa, kad atsiranda kitų priežasčių. Sakykime, tuo pat metu kuro kainų dinamika nelabai palanki“, – kalbėjo R.Šadžius.

Ministras nekomentavo Estijos atvejo, kai šiai Baltijos valstybei įsivedus eurą, atlyginimai beveik nekilo, o kainos augo. R.Šadžius teigė, jog įsivedus eurą, verslui bus lengviau veikti.

„Bus žymiai patogiau veikti verslui šioje vieningoje euro zonoje, sakykime, atpigs pinigų pervedimai, nereikės kvaršinti galvos, kokia valiuta skolintis, kokia valiuta grąžinti, nereikės apdrausti paskolų nuo įvairių devalvacijos rizikų. Tas žymiai pagerins gyvenimą“, – sakė R.Šadžius.

Premjeras Algirdas Butkevičius praėjusį penktadienį pareiškė, jog  Lietuva sieks įsivesti eurą 2015 metais, tačiau dirbtinių priemonių nebus imtasi.

Kai kurie ekspertai taip pat mano, kad Lietuva eurą galėtų turėti 2015 metais, kiti prognozuoja, kad šalis jį įsives ne anksčiau kaip 2017 metais.

Kad Lietuva 2015 metais įsivestų eurą, reikia, kad šalis jau šių metų pabaigoje atitiktų Mastrichto kainų stabilumo kriterijų.

Kai kurie analitikai yra pastebėję, kad siekiant euro, trūksta Lietuvos darbo ne tik prognozuojant rodiklius, bet ir siekiant politinio pritarimo Briuselyje. Šiuo metu eurą turi 17 iš 27 ES šalių.

Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos.

Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius