2015-05-27 15:04

Rimantė Šalaševičiūtė: svaigalų pardavimą nepilnamečiams kontroliuotų privalomi dokumentai

Nepilnamečių identifikavimo kortelės būtų brangus, bet efektyvus sprendimas kontroliuojant alkoholio ir tabako pardavimą, sako sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
Draudimas pardavinėti alkoholinius gėrimus.
Draudimas pardavinėti alkoholinius gėrimus. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip pasakojo ministrė, nepilnamečiams turėtų būti išduodami asmens identifikavimo dokumentai, kur būtų nurodytas jų amžius. Tai padėtų efektyviau įgyvendinti įstatymų draudimus parduoti nepilnamečiams svaigalus.

Anot jos, tokių bendrų visiems nepilnamečiams asmens tapatybės dokumentų išdavimas kainuotų gana brangiai, bet jis pasiteisintų.

„Manau, kad prie to sprendimo eisime gal lėtai, bet tokį sprendimą turime priimti – aprūpinti visus nepilnamečius identifikavimo kortelėmis“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Vyriausybėje sakė ministrė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rimantė Šalaševičiūtė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rimantė Šalaševičiūtė

Anot jos, ši idėja – ne nauja, ji kelta jau prieš aštuonerius metus, bet dėl didelio lėšų poreikio liko neįgyvendinta. R.Šalaševičiūtės teigimu, tokių asmens dokumentų pageidauja prekybininkai.

„Nepilnamečiams turi būti išduodamos identifikavimo kortelės, kad prekybos įmonių atstovai galėtų bet kada patikrinti ir nustatyti, kiek asmuo, kuris nori pirkti tabako gaminių ar alkoholio, turi pakankamai metų, nes išvaizda kartais būna apgaulinga“, – aiškino ministrė.

Nepilnamečiams Lietuvoje draudžiama parduoti alkoholinius gėrimus, tabako gaminius, elektronines cigaretes ir energinius gėrimus.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą