Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimvydas Norkus: gabiausi teisininkai ne visada veržiasi į teisėjus

Rimvydas Norkus
LAT.lt nuotr. / Rimvydas Norkus
Šaltinis: BNS
0
A A

Būtina stiprinti teisėjų profesijos prestižą ir didinti jos konkurencingumą, antradienį Seime sakė kandidatas į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjus Rimvydas Norkus.

„Noriu atkreipti dėmesį į vieną dalyką – kad teismų sistema turi sugebėti pritraukti į savo gretas gabiausius teisininkus. Šiandien mes turime problemą: patys gabiausi teisininkai ne visada veržiasi į teisėjus. Ši profesija yra labai sudėtinga, jie (teisininkai – BNS) renkasi darbą privačiose struktūrose, todėl reikia imtis žingsnių, kad padarytume teisėjų profesiją konkurencingą“, – antradienį prisistatydamas parlamente teigė R.Norkus.

Šiuo metu reikėtų koncentruotis į pasitikėjimo teismais didinimą, teisėjo profesijos prestižo atkūrimą, bylų nagrinėjimo trukmės problemos sprendimą ir teisėjų darbo krūvio subalansavimą, – R.Norkus.

Anot jo, nuolatinis kvalifikacijos kėlimas turėtų būti ne teisėjų teisė, o pareiga.

Kandidatas į LAT vadovus sakė, kad, jo nuomone, šiuo metu reikėtų koncentruotis į pasitikėjimo teismais didinimą, teisėjo profesijos prestižo atkūrimą, bylų nagrinėjimo trukmės problemos sprendimą ir teisėjų darbo krūvio subalansavimą.

„Nepaisant tam tikrų teigiamų poslinkių teismais per mažai pasitikima“, – tvirtino jis.

Jeigu būtų paskirtas vadovauti LAT, kandidatas minėjo, jog siektų įvesti naują tradiciją, kad teismas savo sprendimus bent jau rezonansinėse bylose visuomenei pristatytų žodžiu.

Jis teigė esąs už konstruktyvią teismų sprendimų kritiką.

Atskirtų LATpirmininko ir Teisėjų tarybos pirmininko pareigybes

„Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad dėl teismų sprendimų negalima diskutuoti, ir labai sveikinu konstruktyvią teismų sprendimų kritiką. Ir LAT sprendimai gali būti motyvuotai kritikuojami, bet nemotyvuotas apibendrintas neigiamas požiūris silpnina teismuose dirbančių asmenų moralę ir tuo pačiu silpnina pasitikėjimą teismais bei visa valstybe“, – kalbėjo R.Norkus.

Jeigu bus paskirtas LAT pirmininku, R.Norkus, kaip jo pirmtakas, nevadovaus Teisėjų tarybai. Jos pirmininku praėjusią savaitę išrinktas LAT teisėjas Egidijus Laužikas.

„Pritariu šių pareigų (LAT pirmininko ir Teisėjų tarybos pirmininko – BNS) atskyrimui, nes per didelis galių sukoncentravimas vienose rankose sukuria pavojų, kad visa sistema gali tapti vieno asmens požiūrių įkaitu, be to, tai neleistų skirti dėmesio teismo administravimui“, – sakė R.Norkus.

Kandidatą parlamentarams pristačiusi vyriausioji prezidentės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė pabrėžė, kad R.Norkus yra pelnęs teisėjų bendruomenės ir kolegų pagarbą, pasitikėjimą.

R.Norkaus kandidatūrai pirmadienį vienbalsiai pritarė Teisėjų taryba.

R.Norkaus kandidatūrą svarstys Seimo komitetai. LAT pirmininką skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min