Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkdami dokumentus pensijai gauti, prašo ir nereikalingų pažymų

Į Vilniaus darbo biržą pažymos kreipęsis Vidmantas Jonas Misevičius piktinosi, kad elektronikos laikais jam liepiama atvykti į šią įstaigą ir parašyti prašymą. Vėliau paaiškėjo, kad ta pažyma vyrui nereikalinga.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į Vilniaus darbo biržą pažymos kreipęsis Vidmantas Jonas Misevičius piktinosi, kad elektronikos laikais jam liepiama atvykti į šią įstaigą ir parašyti prašymą. Vėliau paaiškėjo, kad ta pažyma vyrui nereikalinga.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dokumentus apie uždirbtas pajamas, reikalingus senatvės pensijai gauti, renkantys žmonės prašo ir „Sodrai“ nereikalingų pažymų. Į Vilniaus darbo biržą pažymos kreipęsis Vidmantas Jonas Misevičius piktinosi, kad elektronikos laikais jam liepiama atvykti į šią įstaigą ir parašyti prašymą. O vėliau paaiškėjo, kad ta pažyma vyrui visai nereikalinga.

„Nuo 1990 lapkričio 15 dienos iki 1991 liepos 1 dienos buvau Vilniaus darbo biržoje registruotas bedarbis“, – sakė V.J.Misevičius, rinkęs dokumentus reikalingus senatvės pensijai gauti. Vyras buvo pasipiktinęs, kad šios įstaigos elektroniniu paštu paprašius reikalingos pažymos, jam buvo pasiūlyta atvykti ir vietoje parašyti prašymą.

„Ar neatrodo keista, kad bilietą į Niujorką galiu nusipirkti nepakilęs nuo kėdės, mokesčius sumokėti – taip pat, o užsisakyti pažymėlę turiu asmeniškai?“ – klausė vyras. Jis sakė jau turintis reikalingas pažymas iš trijų darboviečių – ten jam užteko parašyti elektroninius laiškus ar paskambinti. „Mane skaudina toks žmonių laiko nevertinimas – stovėti eilėje šiais elektronikos laikas“, – guodėsi V.J.Misevičius.

Saugo konfidencialumą

Vilniaus darbo biržos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Valeika pripažino, kad tokia sistema gal kiek per daug biurokratinė. Tačiau, jo teigimu, duomenys apie asmens pajamas yra konfidencialus reikalas. Esą darbo biržos specialistai turi būti tikri, kam pateikia informaciją. „Kartais neaišku, ar tikrai tas žmogus skambina. Turim būti tikri“, – kalbėjo E.Valeika.

Jis pridūrė, kad „Sodros“ darbuotojai reikalingos informacijos gali paprašyti patys arba rasti ją specialiose, jiems prieinamose duomenų bazėse. Tačiau E.Valeika patikslino, kad duomenų bazėse yra ne visa informacija. Dalis jos – iki 1994 metų – archyve.

Pažymos tik nuo 1995 metų

15min.lt paskambinus į „Sodros“ Vilniaus skyrių, paaiškėjo, kad žmonėms, kurie buvo bedarbiai ir registravosi darbo biržoje iki 1995 metų, pažymos iš ten pateikti nereikia. „Žmonės socialiai draudžiami nuo 1995 metų. Už ankstesnius metus pažymų nereikia“, – paaiškino Janina Kizinevič, vyresnioji specialistė pensijoms. Pasak jos, net jei darbo birža išduotų žmogui minėtą pažymą, „Sodros“ specialistai jos vis tiek nenaudotų – iki 1995 metų vadinamosios bedarbio pašalpos dar nebuvo mokamos.

Tuo tarpu V.J.Misevičius tikino, kas paskambinus informaciniu „Sodros“ numeriu, atsiliepusios konsultantės jam aiškina priešingai – esą pažyma iš darbo biržos už 1990-1991 metus reikalinga, ir viskas.

„Ta konsultacija šiuo atveju klaidinga“, – piktinosi Vilniaus „Sodros“ skyriaus direktoriaus pavaduotoja pensijoms Alicija Kasparaitienė. Ji pastebėjo, kad konsultavimo tarnyba kartais negali visko žinoti apie praėjusius metus. Pašnekovė dar kartą patikino, kad pažymų iš darbo biržos reikia tik tuo atveju, jei žmogus ten registravosi nuo 1995 metų, kai buvo pradėtos mokėti bedarbio pašalpos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min