Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkėjai Lietuvoje balsuoti Rusijos prezidento rinkimuose vežami autobusais

Rusijos Prezidento rinkimai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rusijos Prezidento rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje balsuoti Rusijos prezidento rinkimuose galima Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Visagine. Tuo tarpu iš kitų miestų važiuoja specialieji autobusai.

Kaip portalui 15min.lt pasakojo Rusijos ambasadoje Vilniuje, kur šiandien taip pat galima balsuoti, dirbantys žmonės, rinkėjai vežami nemokamai.

Apie 11 val. prie  ambasados atvažiavo vienas iš tokių autobusų. „Mes iš Panevėžio“, – sakė vairuotojas. Laisvų vietų autobuse beveik nebuvo. „Reikėjo iš anksto registruotis, tam buvo skirtas specialusis numeris. Žmonių iš tikrųjų daug, tad mes nusprendėme važiuoti iš ryto, 9 val. jau pajudėjom iš Panevėžio“, – sakė vienas iš rinkėjų.

Apie 11.30 val. ambasados patalpose buvo tiek žmonių, kad susidarė eilės.

Rusijoje rinkimus galima tiesiogiai stebėti internetu. Tačiau Lietuvoje ambasadoje interneto kamerų nepastebėta. Kaip aiškino ambasados darbuotojai, kameros veikia tik Rusijoje.

Didelis aktyvumas

„Aktyvumas gana didelis. Manau, kad šiandien bus daugiau žmonių, negu per parlamento rinkimus praėjusiais metais“, – sake 15min.lt žurnalistui saė Aleksandras Mamaevas, rinkimų apygardos Rusijos ambasadoje pirmininko pavaduotojas.

Jo turimais duomenimis, prieš 10 val. iš viso Lietuvoje savo balsą rinkimuose buvo atidavę 646 piliečių. Tai sudaro mažiau, nei 5 proc. Vis dėlto nuo 10 val. ryto žmonių aktyvumas augo. Juolab, kad rinkėjai atvyksta ir autobusais.

Šiandien balsavę pirmą kartą gavo dovanų – knygų ir raudoną gvazdiką. Kai kuriems dovanas įteikdavo asmeniškai Rusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čhikvadze.

Dar viena šių rinkimų naujiena – vietų, kuriose galima išreikšti savo valią, skaičius. Gruodžio mėnesį per parlamento rinkimus galima buvo balsuoti tik Vilniuje, Klaipėdoje ir Visagine. Tuo tarpu šiandien norintiems atiduoti savo balsą duris atvėrė A.Puškino mokykla Kaune ir viena mokykla Šiauliuose.  

Balsuoja už V. Putiną

Išeidami jau balsavę rinkėjai dalijasi savo nuomonėmis apie įvykius Rusijoje. Moteris, prisistačiusi Irena, neišdavė už ką balsavo, tačiau negailėjo kritikos Rusijos opozicijai.

„Nežinau, kas pradeda tas protesto akcijas Rusijoje. Aš jų neremiu. Nebūčiau ten dalyvavusi“, – sakė vilnietė.

Kitas Rusijos pilietis nuolat gyvenantys Lietuvoje buvo kalbesnis.

„Aišku (balsavau – 15min.lt) už Putiną. Jis padidina mums pensijas. Jis teisus sakydamas, kad visur Europoje pensijas mažina, o Rusijoje jos didinamos. Man daugiau argumentų nereikia“, – dėstė buvęs karininkas vardu Anatolijus, dabar gaunantis pensiją iš Rusijos, tačiau dar spėjatis dirbti ir Lietuvoje. 

15min.lt primena, kad Praėjusiais metais absoliuti dauguma Rusijos piliečių, gyvenančių Lietuvoje, savo balsą atidavė už V.Putino partiją „Vieningoji Rusija“.

Atnaujinta 16.46 val. Balsuoja itin aktyviai

16 valandos duomenimis, Rusijos prezidento rinkimuose Lietuvoje sekmadienį balsavo 4002 žmonės. Tai net 46 proc. daugiau nei per visą balsavimo dieną praėjusių metų gruodžio mėnesį vykusiuose rinkimuose į Rusijos Dūmą. 

Apie užfiksuotus pažeidimus kol kas jokios informacijos nėra. 

Priminame, kad portalo 15min.lt versija rusų kalba Rusijos prezidento rinkimus stebi gyvai ir skelbia pačias karščiausias naujienas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rinkimai Rusija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min