Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkimų dieną – ir referendumas

Klaipėdos LEZ
15min.lt nuotr. / Klaipėdos LEZ
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos rajono visuomenininkams pavyko surinkti reikiamą kiekį parašų referendumui, kuris vyktų kartu su savivaldos rinkimais, surengti.

Referendumui inicijuoti reikia surinkti bent 10 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų parašų. Iniciatyvinė grupė, siekianti, kad rajono gyventojai galėtų pareikšti savo poziciją dėl ketinamos statyti atliekų deginimo jėgainės Laisvosios ekonominės zonos teritorijoje, turėjo surinkti 4,2 tūkst. balsų. Tačiau pavyko surinkti daugiau – 5 tūkst. parašų.

Ketvirtadienį parašai buvo nunešti į Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją ir pradėti tikrinti.
Kaip „15min“ teigė iniciatyvinės grupės atstovė Laima Karbauskienė, parašų rinkimas praėjo sklandžiai, tačiau paaiškėjo, kad ne visi rajono gyventojai apskritai yra girdėję apie planus Klaipėdos LEZ statyti gamyklą, kuri šilumos energiją gamintų iš deginamų atliekų.

„Nuomonių išgirdome visokių, tačiau tam ir siekiame referendumo, kad rinkimų dieną žmonės galėtų pasisakyti ir dėl gamyklos. Tokių objektų statybos turi būti statomos atsiklausus žmonių nuomonės“, – teigė L.Karbauskienė.

Viliamasi, kad vasario 27-ąją, kai bus renkami savivaldybių tarybų nariai, Klaipėdos rajono gyventojai pasisakys ir dėl atliekų deginimo gamyklos.

Parašų rinkimo iniciatyvos, kad būtų surengtas referendumas, ėmėsi ir Klaipėdos visuomenininkai. Tiesa, kol kas reikiamo kiekio parašų jiems nepavyko surinkti.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min