TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkliava pajūryje papildė miestų kišenes

Iš automobilių stovėjimo rinkliavos tikėtasi surinkti daugiau pinigų.
G.Kubiliūtės nuotr. / Rinkliava už automobilių statymą Klaipėdos pajūryje šaltuoju metų laiku netaikoma.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus sezonui, kai automobilių vairuotojai pajūrio zonose uostamiestyje ir Palangoje, mokėjo didesnę rinkliavą, skaičiuojamas nemažas surinktų mokesčių krepšelis.

Uostamiestyje, pajūrio zonoje, automobilius be jokio mokesčio galima statyti nuo spalio pirmosios. Priešingai nei kitose zonose, rinkliava čia galioja tik šiltuoju sezono metu, kuris šiemet baigėsi rugsėjo 30 dieną. 

„Šiemet buvo tokia naujovė, kad mokėti pajūryje už automobilių statymą reikėjo ilgesnį periodą nei pernai. Rinkliava galiojo nuo gegužės pirmosios iki rugsėjo pabaigos. O pernai ji galiojo tik tris mėnesius“, – teigė viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas. Pernai mokestis už pajūrio zonoje paliktą automobilį buvo renkamas nuo birželio pirmosios iki rugpjūčio pabaigos.

Pajūrio arba kitaip – žaliojoje pajūrio zonoje, anot pašnekovo, šią vasarą darbo netrūko, ypač per karštas dienas, kai ties stovėjimo aikštelėmis nusidriekdavo ilgiausios automobilių eilės. Tuo tarpu lietingomis dienomis darbo beveik išvis nebūdavo.

Beje, šiemet rinkliavos kaina pajūryje buvo didesnė nei pernai. Dar 2009  metų vasarą už porą valandų reikėjo mokėti litą, o šiemet tokią pat sumą tekdavo palikti už pusantros valandos.

Anot „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktoriaus pavaduotojo A.Samuilovo, iš pajūrio rinkliavos per penkis mėnesius surinkta daugiau nei 200 tūkst. litų. Pernai ši suma buvo mažesnė.
350 tūkst. - tiek litų nuo birželio pirmosios iki rugsėjo pradžios įkrito į Palangos kišenę už automobilių stovėjimą.
Palyginimui – Klaipėdos senamiestyje už automobilio palikimą valandai tenka mokėti 3 Lt, centre – 2 Lt. Į Palangą automobiliais atvykusiems poilsiautojams šaltojo sezono metu nuo rugsėjo pirmosios stovėjimo kaina siekia 1 Lt už valandą. Tačiau kitą vasarą neketinama atsisakyti 3 Lt už valandą rinkliavos, kokia galiojo ir šį šiltąjį sezoną.

Rinkliava už automobilių stovėjimą Palangoje vasaros sezono metu gerokai papildė miesto biudžetą. Nuo birželio pirmosios iki rugsėjo pradžios už automobilių stovėjimą į miesto kišenę subyrėjo 350 tūkst. litų.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min