Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkliava už atliekas bus svarstoma iš naujo

Šiukšlių konteineris
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Teismui paskelbus nutartį savivaldybė turės ieškoti būdų gyventojus apmokestinti priklausomai nuo atliekų kiekio.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki šiol už komunalines atliekas pagal turimo būsto plotą mokėjusiems gyventojams savivaldybė turės rasti būdą juos apmokestinti ir pagal deklaruotą šiukšlių kiekį. Tokį neskundžiamą sprendimą pirmadienį priėmė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Ne vienas miestietis viešai piktinosi, kad šiukšlina ne turimo buto kvadratai, o butų gyventojai, todėl rinkliava turėtų būti skaičiuojama kitaip – ne pagal buto plotą. Komerciniai centrai, ūkine veikla užsiimančios įmonės už atliekų išvežimą šiuo metu moka pagal sukauptą atliekų kiekį. Teismas pripažino, kad galimybę mokėti pagal tonažą privalo turėti ir gyventojai. Esą priešingu atveju pažeidžiamas  proporcingumo principas.

„Savivaldybė turi plačias teises pasirinkdama rinkliavos nustatymo būdus, susiedama su nekilnojamojo turto paskirtimi, dydžiu – yra pati didžiausia įvairovė“, – teigė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė. Pasak jos, savivaldybė ne tik komerciniams centrams, bet ir viešbučiams, individualių namų gyventojams gali nustatyti mokestį pagal atliekų tonažą.

„Butų gyventojai patiria didžiausią skriaudą, ypač tie, kurie bute mažiau gyvena. Daugiabučiai namai įvairūs, centre yra nedidukų namų, tad savivaldybei nustatant  mokestį  yra galimybė parodyt kūrybiškumą, o galutinis siekis – kuo teisingesnė rinkliava“, – tvirtino Vyriausybės atstovė.

Įvedė sumaišties
„Žinoma, šis sprendimas įvedė šiek tiek sumaišties, nes kai pagalvoji, niekur šiukšlės nėra sveriamos, gal yra tokie specialūs konteineriai, bandysime pasidomėti“, - sakė vicemerė.
Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) direktorius Šarūnas Reikalas teigė, jog jaučiasi laimėjęs teismą, nes jis konstatavo, kad rinkliava teisėta, KRATC parinktas teisėtai, apmokėjimas už paslaugą į priekį taip pat pripažintas teisėtu. Direktorius teigė, kad bus svarstoma, kaip apmokestinti tas įmones ir gyventojus, kurie gyvena uždarose teritorijose ir atliekų kiekiai gali būti įvertinti. Tai užtruks keletą mėnesių.

Vicemerė Judita Simonavičiūtė kalbėdama su „15min“ džiaugėsi, kad daugelis savivaldybės sprendimų teisme pripažinti teisėtais, o vienintelis siūlymas apmokestinti atliekas priklausomai nuo tūrio bus svarstomas.

„Žinoma, šis sprendimas įvedė šiek tiek sumaišties, nes kai pagalvoji, niekur šiukšlės nėra sveriamos, gal yra tokie specialūs konteineriai, bandysime pasidomėti“, – sakė ji. Tiesa, vicemerė pridūrė, kad kiekvienam gyventojui išdalijus specialius konteinerius rinkliava gali net išaugti.

 

Komentarai
Temos Rinkliava
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min