Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkliavos sistemos dar „neprisijaukino“

Neperskaitę naudojimosi rinkliavos automatais instrukcijos vietiniai gyventojai ir Neringos svečiai prie automatų gerokai užtrunka, dėl to nusidriekia eilės.
Egidijaus Jankausko/Laikraštis „15 minučių“ nuotr. / Neperskaitę naudojimosi rinkliavos automatais instrukcijos vietiniai gyventojai ir Neringos svečiai prie automatų gerokai užtrunka, dėl to nusidriekia eilės.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vietiniai gyventojai ir svečiai peikia vos mėnesį veikiančią automatinio apmokėjimo už įvažiavimą į Neringą sistemą.

Už įvažiavimą į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinį parką maždaug mėnesį galima sumokėti neišlipus iš automobilio. Alksnynės kontrolės poste pastatyti trys specialūs automatai, kurie renka pinigus. Automatai stovi prie trijų įrengtų eismo juostų. Viena skirta autobusams ir kroviniams automobiliams, kitos dvi – lengviesiems automobiliams. Tokios sistemos įrengimas Neringos savivaldybei atsiėjo apie 400 tūkst. litų.

Driekiasi eilės

Nors tikėtasi, kad naujoji tvarka padės sumažinti automobilių eiles, net ir ne vasaros sezono metu jos nusidriekia ir gyventojams bei svečiams kyla nepatogumų. „Nusiskundimų išgirdome praėjusią savaitę surengę susitikimą su gyventojais. Šiuo metu yra trys eismo juostos ir gyventojai pageidauja, kad jiems būtų skirta atskira eilė, nes jie už įvažiavimą nemoka, o turi stovėti bendroje eilėje, sugaišta laiko“, – sakė Neringos savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja Jūratė Pocienė. Tačiau pasak jos, trys eismo juostos liks ir toliau, tiesiog ties poste esančiu namu, kuriame iki šiol veikė kasos, bus padarytas kelio praplatėjimas, kad transportas galėtų lengviau išvažiuoti. Gyventojai baiminasi, kad vasarą, kai poilsiautojų srautai žymiai išaugs, jie sugaiš dar daugiau laiko.

Neskaito informacinių plakatų

Anot savivaldybės atstovų, vairuotojams pasiskundus, kad trūksta informacinių ženklų, paaiškinančių, kaip naudotis sistema, jų buvo iškabinta papildomai. Praėjusią savaitę ant automatinių kasos aparatų iškabinti papildomi informaciniai plakatai, kurie paaiškina, kaip reikia susimokėti vietinę rinkliavą. Vairuotojai su informacija galės susipažinti neprivažiavę užkardos.  „Informacija yra aiški, tačiau ne visi ją skaito. Padeda ir policija, ir kasų darbuotojos. Pramokus ja naudotis, eilių neturėtų būti, nes sistema labai paprasta. Juk tereikia atlikti keletą veiksmų – pasirinkti kokį tarifą mokėti, įdėti pinigus ir pasiimti čekį bei grąžą. Mokome žmones, bet tai užtrunka, todėl ir kyla nepatogumų. Manau, po mėnesio kito viskas bus gerai“, – sakė J.Pocienė.

Moteris stebėjosi gyventojų nusiskundimais, kad lipant iš automobilių į automatines kasas trankosi mašinų durelės. Anot vedėjos, sistema įrengta tam, kad visus veiksmus būtų galima atlikti pro automobilio langą, taigi, neišlipus iš transporto priemonės.

Prašo pakantumo

Pasak Neringos savivaldybės atstovės spaudai Sandros Vaišvilaitės, būta nusiskundimų, kad automatai nepriima banknotų, „spjauna“ juos atgal. Skųstasi, jog grąžos atidavimui kartais nepakanka grynųjų. „Neringoje kartą per savaitę lankosi sistemą diegusios bendrovės „Urbico“ specialistai, jie tvarko gedimus, konsultuoja su sistema dirbančius savivaldybės atstovus. Nusiskundimus, iškilusias kliūtis bus stengiamasi pašalinti kaip įmanoma greičiau. Tiesiog prašome gyventojų ir svečių būti pakantiems”, – ragino S.Vaišvilaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rinkliava
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min