TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkti seniūnaičių Klaipėdoje neskubama

Šios kadencijos Klaipėdos savivaldybės Etikos komisijai tenka rinktas kone kas mėnesį.
G.Kubiliūtės nuotr. / Klaipėdos miesto savivaldybė iki šiol neinicijavo seniūnaičių rinkimų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 4 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas įpareigojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus ir apklausą bei sudarytų seniūnaičių rinkimų grafiką Klaipėdoje.

2009 m. pradžioje įsigaliojo Vietos savivaldos įstatymo nuostatos, reglamentuojančios naujo instituto – seniūnaičio statusą ir rinkimus. Pasak Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus, vykdant parlamentinę kontrolę, paaiškėjo, kad praėjus daugiau kaip metams 7-iose iš 60-ies Lietuvos savivaldybių seniūnaičių rinkimai dar nebuvo organizuoti. Klaipėdos miesto savivaldybė suskirstė savivaldybės teritoriją į seniūnaitijas, tačiau iki šiol seniūnaičiai nebuvo išrinkti. 

„Savivaldybės administracijos direktoriaus argumentams, kad Klaipėdos miesto savivaldybė yra specifinė, nes joje nėra sudaryta seniūnijų ir todėl seniūnaičių rinkimų procesas yra sudėtingas, turiu konkretų atsakymą – savivaldybės valdžia sprendžia, ar sudaryti seniūnijas.  Todėl, siekiant stiprinti Klaipėdos miesto savivaldą ir  administravimo kokybę, vertėtų ne tik kuo skubiau padaryti gyvybingą seniūnaičių institutą, bet  ir pagalvoti  apie seniūnijų sudarymą", – sakė E.Jurkevičius. 

Seniūnaitis turi didelius įgaliojimus – atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose. Todėl, pasak E.Jurkevičiaus, tai labai svarbi įstatymu suteikta galia ir ją reikai vykdyti pagal  teismo sprendimą ir iki balandžio pabaigos pabaigti visas pasirengimo seniūnaičių rinkimams procedūras.
  
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min