TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rizika jog iš Japonijos į Lietuvą bus importuoti radiacija užteršti maisto produktai yra labai maža

Žuvys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Žuvys
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad rizika jog iš Japonijos į Lietuvą bus importuoti radiacija užteršti maisto produktai yra labai maža.

Europos Komisija visoms Europos Sąjungos šalims nurodė vykdyti sustiprintą maisto produktų, importuojamų iš Japonijos, kontrolę. Didžiausias dėmesys bus skiriamas žuvininkystės produktams. Europos Sąjungos šalys nustačiusios nesaugius produktus nedelsiant kitas šalis informuos skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Visuose Europos Sąjungos šalių pasienio postuose yra sumontuoti stacionarūs įrenginiai matuojantys radioaktyvią taršą. Todėl visa produkcija iš trečiųjų šalių, ne tik iš Japonijos, visuose Europos Sąjungos pasienio poste yra patikrinama dėl jonizuojančios spinduliuotės.

„Numatyta papildomai atrinkti importuojamų produktų stebėsenos mėginius ne tik pasienio veterinarijos postuose, bet tirti ir prekybos centruose, specializuotose parduotuvėse, kavinėse, ir restoranuose parduodamus ar naudojamus maisto produktus. Visi mėginiai bus siunčiami į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą radiologiniams tyrimams“ – komentavo VMVT Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Mindaugas Kašinskas.  

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis Lietuva pašarų iš Japonijos neimportuoja. Daugiausia iš Japonijos į Lietuvą importuojama žuvininkystės produktų, arbatų, prieskonių, alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų. Šiuo metu Lietuvos rinkoje esantys produktai importuoti iš Japonijos dar prieš atominės elektrinės sprogimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min