Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 8d. 13:43

Robotų varžybose laurus skynė klaipėdiečiai

Klaipėdiečių komanda iš robotukų varžybų parsivežė apdovanojimus.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdiečių komanda iš robotukų varžybų parsivežė apdovanojimus.

Taline vykusiose robotų varžybose prizines vietas pelnė grupė klaipėdiečių.

Robotai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos kovėsi dėl garbes vadintis geriausiais kovotojais Baltijos šalyse.

Lietuvai atstovavo keturios komandos su „Roomba-Sumo“ robotais: KU-Wireless (Klaipėdos Universitetas, pirmoji vieta), One-Eye („LT-robotics United“, antroji vieta), Happy End (Inžinierių komanda, trečioji vieta), Optimus-Prime (Klaipėdos Verslo ir Technologijų Kolegija).

„3kg Sumo“ kategorijoje robotas Master of Disaster („LT-robotics United“) iškovojo pirmąją vietą. „Mini Sumo“ kategorijoje robotas BAD („LT-robotics United“) vienu tašku nusileido robotui iš Estijos ir užėmė antrą vietą.

Lietuvos rinktines organizatorius bei komandos „LT-robotics United“ kapitonas V.Rodnov sakė: „Pusantro metro skersmens ringe robotukas be žmogaus pagalbos turi surasti priešą ir išstumti jį už ringo ribų. Užduotis atrodo paprasta tik kol nepradedi konstruoti savo robotuką. Studentai turėjo proga įsitikinti, kad paprastą ir veiksmingą sprendimą surasti yra kol kas sunkiau negu paimti pirmą pasitaikiusį.“

„Baltic Robot Sumo“ projekto varžybos vyksta du kart per metus ir surenka nemažai dalyvių ir žiūrovų. Kasmet dalyviu skaičius vis auga. Kitos robotų varžybos vyks Klaipėdoje 2009-ųjų rudenį. Dar nevėlu pradėti konstruoti savo robotą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min