TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Roko Zubovo koncertas – proseneliui M.K.Čiurlioniui

Rokas Zubovas šiuo metu įrašinėja M.K.Čiurlionio muziką.
Koncertų salės nuotr. / Rokas Zubovas šiuo metu įrašinėja M.K.Čiurlionio muziką.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ruduo į Klaipėdos koncertų salę atkeliauja kartu su šiuolaikinės muzikos festivaliu „Permainų muzika“. Festivalio antrasis koncertas „Čiurlionis. Transcendentinė meditacija“ vyks rugsėjo 22-ąją, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo dieną, šiemet minimą 135-ąjį kartą. Koncertą ves bei fortepijonu skambins garsiojo kompozitoriaus bei dailininko provaikaitis Rokas Zubovas.

Fortepijoninė muzika buvo M. K. Čiurlionio kūrybos laboratorija, geriausiai atskleidžianti stiliaus evoliuciją. Čia jis įkūnijo originaliausius ir drąsiausius sumanymus, naujoviškus tais laikais atradimus, idėjas. Todėl koncerte pianistas peržvelgs, komentuos ir skambins jo fortepijoninę muziką nuo pirmųjų iki paskutiniųjų, visas laikmečio tradicijas griaunančių kūrinių. 

„Programoje kiekvienas tikrai atras dar negirdėto ir naujo Čiurlionio muzikoje, o taip pat ir pačius įspūdingiausius ir vertingiausius jo kūrinius. Čia skambės įvairių žanrų muzika: tiek patys pirmieji jo kompoziciniai bandymai, dar nepradėjus kompozicijos studijų, tiek pačios virtuoziškiausios, romantikų Schumanno ir Mendelssohno įtakoje parašytos variacijos D–dur, nebus pamiršti ir Varšuvoje gimę šokiai – mazurkos, valsai, polonezai, lietuviškų dainų išdailos fortepijonui, 1904 metais parašytos variacijos, jau aiškiai nujaučiančios būsimąsias XX a. kompozicines sistemas, brandieji fortepijoniniai preliudai, nenusileidžiantys savo vizijų svarumu jo tapybos sonatoms ir vėlyviesiems dailės darbams, „Fortepijoninis peizažų ciklas Jūra“ ir monumentalioji Fuga b–moll – paskutinysis, 1909 metų lapkričio mėnesį baigtas komponuoti Čiurlionio muzikinis kūrinys,“ – taip koncerto programą apibūdina R. Zubovas.

M. K. Čiurlionio kūryba R. Zubovo repertuare užima ypatingą vietą. Pianistas jau yra įrašęs keturias šio kompozitoriaus kompaktines plokšteles. Su savo parengtomis paskaitomis – koncertais Rokas aplankė daugelį šalių.

Beje, šiuo metu Klaipėdos koncertų salėje pianistas įrašinėja visą M. K. Čiurlionio fortepijoninę muziką, kurią netrukus žada išleisti net 6 CD rinkiniu.

„Norėčiau sudėti simfoniją iš bangų ošimo, iš šimtametės girios paslaptingos kalbos, iš žvaigždžių mirksėjimo, iš mūsų dainelių ir mano bekraščio ilgesio,“ – M. K. Čiurlionis laiške savo sužadėtinei rašytojai Sofijai Kymantaitei, tarsi susumuodamas visus svarbiausius savo kūrybos šaltinius, o tuo pačiu ir atskleidamas kūrybinio polėkio visa jungiantį pobūdį.

Koncertas – trečiadienį,18 valandą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min