Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Paksas: „Rinkimų rezultatai - labiau nei kuklūs“

Rolandas Paksas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: BNS
0
A A

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai - daugiau nei kuklūs. Tai sako partijos „Tvarka ir teisingumas lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas. Jis taip pat teigė, kad Lietuvos žiniasklaida neadekvačiai vertina prorusiškus Europos politikus.

„Praėjusių savivaldos rinkimų statistika mums nėra palanki, rezultatai - labiau nei kuklūs. Turime du tiesiogiai išrinktus merus – iš pirmojo turo Pagėgiuose, iš antrojo turo – Kalvarijoje ir septyniasdešimt devynis savivaldybių tarybų narius“, - šeštadienį partijos tarybos posėdyje Gargžduose sakė R.Paksas.

Pasak R.Pakso, prastiems rinkimų rezultatams esminės įtakos turėjo politinis kontekstas, įvardindamas teisėsaugos atliekamą tyrimą dėl viešųjų pirkimų partijos vadovaujamoje Vidaus reikalų ministerijoje. Teisėsaugos veiksmus jis sakė esant „politine akcija“.

„Šios politinės akcijos pasekmės mūsų partijai itin skaudžios: sutrikdyta normali partinė veikla, buvo priverstas atsistatydinti partijos deleguotas Vidaus reikalų ministras, sutrikdytas štabo ir parlamentinės frakcijos darbas. Į amžinybę išlydėjome Algimantą Juocevičių, šią savaitę iš Seimo plenarinio posėdžio į ligoninę išgabentas Rimas Antanas Ručys. Ką ruošiasi „ištirti“ šios politizuotos bylos, tampančios antikorupcinės kovos farsu tyrėjai?“ - kalbėjo R.Paksas.

Kalbėdamas apie ekonominę šalies situaciją jis sakė, kad „aštrėjantis Rusijos ir Ukrainos konfliktas bei abipusės Europos Sąjungos ir Rusijos sankcijos lėmė lėtesnę Lietuvai svarbių užsienio prekybos partnerių ekonomikos plėtrą 2015 metais“, taip pat savo kalboje kritiškai pasisakė apie Europos Sąjungą.

Šiandien žymiai svarbiau ginti tautą, jos tapatumą kasdien, kurti modernų tautiškumą, sąžiningą, dorą ir laimingą visuomenę, kurioje šimtmečiais puoselėta kultūra ir vertybės derėtų su naujojo pasaulio nešama pažanga, - savo kalboje sakė R.Paksas.

„Šiandien žymiai svarbiau ginti tautą, jos tapatumą kasdien, kurti modernų tautiškumą, sąžiningą, dorą ir laimingą visuomenę, kurioje šimtmečiais puoselėta kultūra ir vertybės derėtų su naujojo pasaulio nešama pažanga“, - savo kalboje sakė R.Paksas.

Taip pat jis kėlė klausimą, „ar neturime pavyzdžių kitose Europos valstybėse, kaip reikia kovoti už nacionalinius interesus ir nacionalinę politiką?“, ir kaip pavyzdžius įvardino Vengrijos premjerą Viktorą Orbaną, „Nacionaliniam frontui“ vadovaujančią Prancūzijos politikę Marrie Le Pen, tvirtino, jog šie politikai neadekvačiau vertinami Lietuvos žiniasklaidoje.

„V.Orbanas siekia kurti neliberalią, nacionaliniais pagrindais ir darbu paremtą valstybę. Jis nemano, kad tokiai vizijai užkerta kelią tai, jog šalis priklauso Europos Sąjungai, užkerta kelią kurti naują, nacionaliniais pagrindais paremtą neliberalią valstybę“, - sakė R.Paksas.

„Prancūzai suprato, kad Europos Sąjunga neatitinka tos utopijos, kuri jiems buvo įsiūlyta. Europos Sąjunga smarkiai nutolo nuo demokratinio veikimo“, - apie Prancūzijos piliečių paramą kraštutiniams dešiniesiems kalbėjo R.Paksas.

Prancūzai suprato, kad Europos Sąjunga neatitinka tos utopijos, kuri jiems buvo įsiūlyta. Europos Sąjunga smarkiai nutolo nuo demokratinio veikimo, - apie Prancūzijos piliečių paramą kraštutiniams dešiniesiems kalbėjo R.Paksas.

Pasisakydamas apie „Tvarkos ir teisingumo“ partiją R.Paksas sakė, kad ji išsiskiria „kaip nuosekli, tradicines moralines vertybes, nacionalinius valstybingumo prioritetus bei tautinę bendruomenę formuojanti jėga“.

„Mes sakome – šeima yra pagrindinė bendruomenė, iš kurios išauga bet kuri kita humaniškoji visuomenė. Jos pamatinės vertybės – tikėjimas, viltis ir meilė. Kad ir kaip tai nepatiktų gobalizmo apologetams, mes privalome ginti šias vertybes, jei norime išlikti kaip tauta“, - kalbėjo lyderis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min