Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Paksas vidaus reikalų ministrui pažėrė priekaištų, bet atšaukti jo nenori

Rolandas Paksas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
3
A A

Partijos „Tvarkos ir teisingumas“ pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas penktadienį pasikalbėti išsikvietęs partijos deleguotą vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską pareiškė nepasitenkinimą ministro balsavimu už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą. Tačiau atšaukti ministro „tvarkiečiai“ nenori.

Po susitikimo R.Paksas tikino, kad jo vadovaujama partija toliau laikosi nuomonės, kad J.Milius neturėjo būti atleistas.

„Nei priekaištai, nei ne priekaištai. Tai yra dviejų suaugusių politikų pokalbis Aš dar kartą pabrėžiau, kad mes laikome, aš asmeniškai laikau, kad J.Miliaus atleidimas buvo politinis sprendimas. Mes nedalyvaujame tokiuose politiniuose žaidimuose“, – sakė R.Paksas aiškindamas, kad ši istorija jam priminė devynių viceministrų atleidimą remiantis slaptomis Specialiųjų t yrimų tarnybos (STT) pažymomis.

„Partija „Tvarka ir teisingumas“ neatsakinga už šį sprendimą. Tai yra ne mūsų sprendimas. Mūsų nuomonė yra kitokia“, – pridūrė jis.

Tačiau atšaukti ministro partija nenori. R.Paksas tikino, kad apie tai nė nebuvo kalbėta. T.Žilinskas sako nepajutęs ir partijos nepasitikėjimo.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Tomas Žilinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Tomas Žilinskas

T.Žilinskas už J.Miliaus atleidimą balsavo nepaisydamas „tvarkiečių“ sprendimo nepalaikyti teisėsaugos akiratin patekusio pareigūno atleidimo.

Vidaus reikalų ministras sakė, jog sprendimas atleisti J.Milių buvo priimtas remiantis teisės aktais.

Jis tikino penktadienį R.Paksui paaiškinęs, kad kitokio sprendimo priimti negalėjo.

„Vertinau situaciją ir priėmiau sprendimą kaip Vyriausybės narys, kaip ekspertas ir kartu teisininkas. Manau, kad Vyriausybė tikrai neturėjo kito pasirinkimo, kaip priimti sprendimą atleisti Vyriausybės įstaigos vadovą, poną J.Milių, kadangi buvo prieš tai nepritarta vadovo ataskaitai. Vyriausybės įstatymas šiuo atveju numato imperatyviai atleisti įstaigos vadovą“, – po susitikimo su R.Paksu sakė ministras.

T.Žilinskas, nors ir yra deleguotas „tvarkiečių“, pats jokiai partijai nepriklauso ir nenori priklausyti.

Jo balsas buvo lemiamas pirmadienį Vyriausybei balsuojant dėl J.Miliaus atleidimo nepritarus jo ataskaitai.

Ataskaitos iš J.Miliaus Vyriausybė paprašė po to, kai suprato, jog tai vienintelė galimybė atleisti pareigūną po to, kai teisėsauga pareiškė jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą, jog šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J.Milius savo kaltę kategoriškai neigia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min