Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandui Paksui veriasi galimybė dalyvauti prezidento rinkimuose

Rolandas Paksas
BFL nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas pirmadienį po svarstymo pritarė Konstitucinio įstatymo projektui, kuris numato galimybę apkaltos būdu iš pareigų pašalintam asmeniui po aštuonerių metų vėl pretenduoti į pareigas, kuriose reikia prisiekti. Jei pataisa bus priimta, „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas galės siekti tokių pareigų.

Įstatyme įtvirtinamos pareigos, kurias pradėti eiti galima tik davus Konstitucijoje numatytą priesaiką: prezidento, Seimo nario, ministro pirmininko, ministro, valstybės kontrolieriaus, Konstitucinio Teismo ir kitų teismų teisėjų pareigas.

Jose numatoma, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų arba kurio Seimo nario mandatą panaikino už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą, negali būti skiriamas į Konstitucinio Teismo ar kito teismo teisėjo pareigas.

Projekte nurodoma, kad  asmuo į prezidento postą ar į Seimą negali būti renkamas aštuonerius metus po to, kai buvo pašalintas iš pareigų. Tiek pat laiko toks asmuo negali tapti ministru ar ministru pirmininku, o valstybės kontrolieriumi – penkerius metus.

Numatoma, kad šis įstatymas įsigalioja kartu su Lietuvos Respublikos Konstitucijos 74 straipsnio papildymo įstatymu.

Projektui po svarstymo pritarė 69, prieš balsavo 21, susilaikė 15 Seimo narių.

R.Paksas prezidento pareigų neteko 2004 metų balandį. Jam buvo surengta apkalta dėl priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo, kai jis išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min