Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 9d. 14:57 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 9d. 15:18

Vilniuje slapčia lankėsi vienas turtingiausių pasaulio žmonių Romanas Abramovičius

R. Abramovičius Vilniuje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lėktuvas, kuriuo galimai į Vilnių atskrido Romanas Abramovičius

Vilniaus oro uoste nuo savaitės pradžios iki ketvirtadienio popietės stovėjo privatus lėktuvas „Gulfstream G650“, pažymėtas raidėmis LX-GVI. 15min žiniomis, juo į mūsų šalį buvo atvykęs Rusijos oligarchas Romanas Abramovičius – 15min fotografui ketvirtadienį pavyko užfiksuoti verslininką, lipantį į lėktuvą. Vienas prabangiausių sostinės viešbučių „Pacai“, kuriame buvo apsistojęs turtuolis, šiomis dienomis buvo akylai saugomas daugybės apsaugininkų – niekas nebuvo įleidžiamas net į viešbučio kiemą.

Ketvirtadienį Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky 15min sakė trumpai susitikusi su R.Abramovičiumi, tačiau apie ką jiedu kalbėjosi, ji pasakoti nenorėjo.

„Aš su juo praleidau labai nedaug laiko, todėl pasakyti neturiu ką“, – nukirto ji.

F.Kukliansky vėliau prasitarė tik tiek, kad R.Abromavičius domėjosi Taurage, iš kurios yra kilę jo seneliai. Tačiau ar per viešnagę Lietuvoje jis buvo nuvykęs į Tauragę, bendruomenės pirmininkė sakė nežinanti.

„Litvakas su litvaku visada turi ką aptarti“, – pokalbį baigė ji.

Žinių, kad R.Abramovičius su palyda galėjo apsistoti prabangiame „Pacų“ viešbutyje ir nupirko visus viešbučio numerius, 15min gavo dar antradienį.

Antradienio vakarą priešais viešbutį lūkuriavęs 15min fotografas Lukas Balandis stebėjo nemažą sujudimą. „Pacų“ prieigose zujo daugybė apsaugininkų, jie tarpusavyje bendravo anglų kalba.

Fotografas patraukė vieno apsaugininko dėmesį – jis priėjo ir pasiteiravo, kiek valandų.

Tačiau viešbučio direktorė Giedrė Rozmanaitė trečiadienį 15min griežtai atsisakė ką nors komentuoti.

„Žinokit, aš nieko negaliu komentuoti. Ką jūs turite omenyje? (...) Iš kur informaciją tokią gavote? Deja, žinokite, nieko negaliu komentuoti“, – išgirdusi 15min klausimą, sakė ji.

Į vidų pakliūti neleido

„Pacų“ viešbutis pastarosiomis dienomis buvo itin griežtai saugomas – ne tik į patį viešbutį, bet ir į jo viduje esantį kiemą niekas negalėjo pakliūti.

Tamsintais langais prie viešbučio atvažiuojantys mikroautobusai svečius išleisdavo prie pat įėjimo. Vienas automobilis, kuomet prie viešbučio atvyko 15min žurnalistas, buvo matyti ir kiemo viduje, kur tuo metu svečiai kaip tik pietavo.

Prie įėjimo 15min žurnalistą pasitikęs apsaugininkas sakė, kad negalima ne tik pakliūti į kiemą, bet ir pasišnekėti su viešbučio darbuotojais.

„Negalima įeiti į vidų, toks yra nurodymas. Kada bus galima? Gal penktadienį“, – sakė jis.

„Booking“ užsakymų sistemoje galima matyti, kad viešbutis pilnai užsakytas buvo iki ketvirtadienio.

„Nežinau, kas čia svečiuojasi. Turbūt užsieniečiai. Aš nieko nežinau“, – sakė iš viešbučio išėjęs vyriškis, sakęs, kad dirba „Pacų“ viešbutyje esančioje saunoje.

Ne itin kalbūs buvo ir viešbutyje apsistoję svečiai, kuriuos kalbino 15min. Viena moteris sakė, kad šiomis dienomis čia vyko giminių, šeimos susibūrimas.

„Iš kur jie atvykę? Iš viso pasaulio, įvairių šalių“, – sakė ji. Tačiau ji neigė, kad tarp svečių yra ir R.Abramovičius.

„Bent jau aš nemačiau“, – teigė ji.

Kitas viešbučio svečias tvirtino, kad antradienį šiame viešbutyje vyko vestuvės.

„Nežinau, ar yra čia R.Abramovičius. O jeigu ir būtų, man tai visiškai nerūpėtų“, – 15min sakė jis.

Tuo tarpu 15min žiniomis, R.Abramovičiaus vizito viešbutyje metu buvo keliami ypatingi reikalavimai – pavyzdžiui, kiekvieno valgymo metu patiekti vis kitas gėles.

Paslaptį išdavė lėktuvas

Nors apie verslininko apsilankymą niekas kalbėti nenorėjo, jį galiausiai išdavė lėktuvo registracijos numeris.

Anglų kalba leidžiamo laikraščio „Haaretz“ redaktorius A.Scharafas gegužę skelbė, kad būtent šiuo lėktuvu, kuris stovėjo Vilniaus oro uoste, į Izraelį atskrido šios šalies pilietybės tuomet dar tik siekęs verslininkas.

Šį lėktuvą aptarnauja privačių skrydžių kompanija „Global Jet Luxembourg SA“.

Portalas Superyachtfan.com, registruojantis turtingiausių pasaulio žmonių jachtas ir kitą turtą, „Gulfstream G650“, pažymėtą LX-GVI, priskyrė R.Abramovičiui.

Ką mūsų šalyje galėjo veikti R.Abramovičius, nežinia, tačiau Lietuvoje jis lankėsi su keliomis iš savo septynių atžalų.

Oligarcho lėktuvas iš Vilniaus oro uosto pakilo ketvirtadienio popietę.

Tauragės valdžia kvietė į miesto šventę

Kalbos apie galimą R.Abramovičiaus apsilankymą Lietuvoje buvo pasklidusios prieš dešimt metų.

Tuomet Rusijos žiniasklaida pranešė, esą verslininkas ketina apsilankyti Tauragėje, kurioje gyveno jo seneliai. Šia žinia niekas nepatikėjo, ir ne veltui – R.Abramovičius Tauragėje nepasirodė.

Tačiau tuometis rajono meras Robertas Piečia „Lietuvos žinioms“ sakė, jog rajono valdžia verslininką kvietė į Tauragės įkūrimo 500-ąsias metines, tačiau verslininkas atsakė tuo metu būsiantis užsiėmęs.

Tauragėje nekilnojamojo turto turėjo ne tik R.Abramovičiaus seneliai, bet ir tėvas Aronas ir kiti giminės. Abramovičiams Tauragėje priklausė maitinimo įstaiga ir viešbutis – pastatai iki šių dienų neišliko.

1941 metais sovietinė valdžia Abramovičius ištrėmė, didžioji dalis šeimos tremtyje Komijoje praleido 17 metų.

Birželį pranešta, kad R.Abramovičius gavo Izraelio pilietybę ir gyvena šioje šalyje.

Gegužę „The Guardian“ apžvalgininkas Luke'as Hardingas rašė, jog priežastis, kodėl Jungtinė Karalystė neatnaujina vizos oligarchui, paprasta – jo ryšiai su Vladimiru Putinu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:06
25:14
00:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min