Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Romantiškos idėjos – kiekvienai kišenei

Nutarusieji švęsti Valentino dieną turėtų leisti sau improvizuoti – geros idėjos nebūtinai kainuoja kalną pinigų.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Nutarusieji švęsti Valentino dieną turėtų leisti sau improvizuoti – geros idėjos nebūtinai kainuoja kalną pinigų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Prekystalius kiekvieną vasarį nukloja raudonos širdelės ir kiti atributai, primenantys progą nudžiuginti mylimuosius. Kiekvienas Valentino dienai ruošiasi savaip, o likus savaitei iki vasario 14-osios „15min“ siūlo, kaip šventę padaryti išskirtinę.

Psichologų teigimu, Valentino diena – porų džiaugsmo metas. „Vieni džiaugiasi vienas kitu kiekvieną dieną, kitiems reikia progos, kad išreikštų jausmus, meilę. Jiems atrodo, kad jie negali to padaryti bet kurią dieną. Atėjo Valentino diena, tada ir gėlės, jausmai“, – pasakojo psichologė-psichoterapeutė Ramunė Pajuodytė.

„Tai labai individualu, žmonės skirtingai žiūri į dovanas, bet tai labai reikšminga - daug pasako ir apie patį dovanotoją ir apie jausmus. Jei dovana stereotipinė, ką dovanoja visi – širdelė – tai neasmeniška, tačiau svarbiausia parodytas dėmesys“, – savo nuomonę dėstė psichologė.

Pasak psichologės, lietuviai anksčiau nešventė šios dienos, todėl dalis jų yra jai abejingi – nėra gilių šios šventės tradicijų.

Nors kartais meilei paliudyti dovanų nereikia, psichologai įsitikinę, kad dovana reikalinga jausmams išreikšti.

„Tai labai individualu, žmonės skirtingai žiūri į dovanas, bet tai labai reikšminga - daug pasako ir apie patį dovanotoją ir apie jausmus. Jei dovana stereotipinė, ką dovanoja visi – širdelė – tai neasmeniška, tačiau svarbiausia parodytas dėmesys“, – savo nuomonę dėstė psichologė.

„15min“ pateikia keletą patarimų, kaip smagiai praleisti laiką tądien su mylimuoju. Nustebinti jį ar ją galima kepant pyragą ar irkluojant valtį, žaidžiant orientacinius žaidimus ar užlipus ant stogo skaičiuojant žvaigždes.

Nebijantys šaltuko ir mėgstantys romantiką po atviru dangumi, gali pasinaudoti vilniečio Beno patarimu – vaikinas Valentino dieną su mylimąja upėje irstysis valtele.

„Kartą mačiau, kaip mieste vykstant dideliam renginiui, pora irstėsi Neries upe. Pagalvojau, turiu pripučiamą valtį, o dar tokia proga – Valentino diena. Užsidėsime gelbėjimo liemenes, į termosą įsipilsime karšto vyno, pasiimsime prožektorių ir mėgausimės romantika“, – pakiliai aiškino Benas.

Padovanokite žvaigždę

Romantiškiems įsimylėjėliams siūlome surengti smagų orientacinį žaidimą. Galima kabarotis miesto stogais, tačiau kur kas lengviau gali būti užsiropšti į taip pat romantiškiems stebėjimams tinkamus statinius – į bažnyčių varpines ar apžvalgos aikšteles. Žiūrėdami į dangų, galite išsirinkti ir savo meilės žvaigždę.

Tie, kuriems tądien maga nukeliauti tolėliau, gali aplankyti Lietuvos pajūrį ar vykti į Molėtuose įsikūrusį Etnokosmologijos muziejų, kur žvaigždės ranka pasiekiamos, tiesa, į muziejų būtina iš anksto registruotis.

Romantikai savo svajones į dangų gali paleisti popieriniuose tailandietiškuose žibintuose.

Meilės maistas namuose

Tiems, kurie neketina Valentino dieną kelti kojos iš namų, siūlome pasigaminti patiekalų su afrodiziakais, žadinančiais aistrą.

„Buvau girdėjusi, kad senovės graikai prieš meilės naktį valgydavo alyvuoges, kamasutrą praktikuojantys indai – troškintus svogūnus, medų, japonai – midijas, egiptiečiai – česnaką“, – pasakojo kaunietė Laura.

Valentino dienai jos gyvenimo draugas prieš porą metų surengė tikrą afrodiziakais pagardintų patiekalų degustaciją.

Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./Parduotuvės „Saldūs majai“ Klaipėdoje vadovė Irena Venskienė sako, kad saldumynus dovanoti labiau mėgsta vyrai.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./Parduotuvės „Saldūs majai“ Klaipėdoje vadovė Irena Venskienė sako, kad saldumynus dovanoti labiau mėgsta vyrai.

„Jis gamino avokado salotas ir triufelius. Vėliau tokių gardėsių vis prašydavau ir prašydavau. Negaliu pasakyti, kad būtent jie suveikė, bet ta Valentino diena buvo labai karšta“, – rausdama prisiminė Laura.

Smaližių dovanos

„Keista, bet saldžias dovanas mylimosioms dažniau perka vyrai”, – pastebėjo parduotuvės „Saldūs majai“ Klaipėdoje vadovė Irena Venskienė.

Smaližiai savo mylimuosius lepina šokoladinėmis širdimis, gėlėmis ar meškiukais. Šiomis dienomis „Saldžių majų“ parduotuvėse jau dėliojamos meilės dienos prekės, nes pirkėjai paprastai iš anksto rūpinasi dovanėlėmis mylimiesiems.

Jaunimas, pasak I.Venskienės, dažniau renkasi šokoladinius saldainius, vyresnio amžiaus pirkėjai savo antrajai pusei parenka erotiškas saldžias dovanas – iš dražė suvertus apatinius, įvairių netikėtų formų šokoladą.

Linkėjimai – ant žiedlapių

Staigmeną, kainuojančią vos 5 Lt, siūlo uostamiesčio studijos „Dovanos, tiems, kurie viską turi“ šeimininkai. Už kelis litus jie ant rožės žiedo išrašo karščiausius meilės prisipažinimus.

Studijos šeimininkas Vladislavas Ševčenko prisiminė keisčiausią ant žiedlapių rašytą užrašą – telefono numerį. Vaikinas, niekaip nedrįsęs prakalbinti jam patikusios merginos, kreipėsi prašydamas išrašyti telefono numerį. Saldainių dėžė ir rožė sužavėjo merginą ir ji netrukus paskambino įsimylėjėliui.

Studijos šeimininkas pasakojo kur kas daugiau prašymų aprašyti rožių žiedlapius sulaukiantis iš moterų nei vyrų.

Apie jausmus – visam pasauliui

Mylimajam ar mylimajai Valentino dienos proga galima sukurti virtualų sveikinimą, kuris būtų transliuojamas internete. Meilės prisipažinimo klipui galima naudoti mylimosios ar mylimojo nuotraukas, jos ar jo mėgstamą muziką. Galima kompiuterio kamera nufilmuoti save ir visam pasauliui paskelbti, koks esi laimingas ir įsimylėjęs.

Psichologės teigimu, neturintiems poros, Valentino dienos nereikėtų sureikšminti.

Žiemiškas sveikinimas

Klaipėdietė Giedrė iki šiol prisimena vieną Valentino dienos rytą gautą netikėtą dovaną.

„Iš ryto atsikėlusi radau draugo atsiųstą SMS žinutę, kurioje jis rašė, kad nueičiau prie lango ir pažiūrėčiau į kiemą. Pamaniau, kad ims dainuoti serenadą. Tačiau praskleidusi užuolaidas, priešais mano langą ant sniego pamačiau piešinį: raudoną širdutę ir joje užrašytą mano vardą“, – malonią žiemišką staigmeną prisiminė mergina.

Panašią dovaną mylimajai Dianai prieš porą metų parengė ir vilnietis, kuris namo kieme iš žvakučių išdėliojo merginos vardą.

Vienišiems kiti džiaugsmai

Pasak psichologės R.Pajuodytės, vienišiems žmonėms visos šventės – tiek Kalėdos, tiek Naujieji ar Valentino diena primena, kad jie yra vieni, kai kiti kartu. Tokios dienos, pasak jos, sukelia vienatvės, liūdesio, skausmo jausmus. Psichologės teigimu, neturintiems poros, Valentino dienos nereikėtų sureikšminti.

„Vienišiai turėtų tikėti, kad išsvajotasis Jis ar Ji anksčiau ar vėliau ateis. Žmonės privalo suprasti turintys gyvenime kitų stiprybių – darbas ar veikla, kuri sekasi, hobis, dvasinė praktika, pagalba kitiems žmonėms. Reikia neužmiršti teigiamos gyvenimo pusės – gal nėra to artimo žmogaus, bet turiu gerų draugų arba darau kažką prasmingo gyvenime“, – patarė nenusiminti R.Pajuodytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min