Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 11:37

Romas Adomavičius: pirmas sniegas mūsų nieko neišmokė

Be pertraukų dirbantis sniego valytuvas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus vadovai tikina, kad miestas šią žiemą valomas gerai.
Pirmasis sniegas šią žiemą mūsų vairuotojų, pėsčiųjų nieko neišmokė. Taip tvirtina sostinės vadovai, kuriems atrodo, kad vairuotojų pasipiktinimas nenuvalytais keliais nepagrįstas, nes kitose Europos šalyse iškritus gausesniam sniegui gyvenimas iš viso sustoja.

Vidutiniškai per žiemą pūga Lietuvoje siautėja 18 kartų, dar apie 15–25 kartus gatvės ir keliai padengiami ledu, susidaro plikšala. Vilniaus vadovai teigia, kad ši statistika tik parodo, kokias žiemas paprastai turime, tačiau blogiausia, jog niekas negali pasakyti, kada snigs ar pustys.

Gyvenimas nesustoja

„Man yra tekę būti kitose šalyse, kai ten siautėja sniegas. Neretai tokiu metu gyvenimas ten visiškai sustoja ir tiesiog laukiama, kada gamtos stichija baigsis. Vilniuje taip niekada nebūna“, – įsitikinęs Vilniaus vicemeras R.Adomavičius.

Anot vicemero, vairuotojai ir pėstieji neturėtų taip piktintis kelininkais, jeigu vos pasnigus šie nesuskumba valyti kiekvienos gatvės – pagal nustatytus reikalavimus visos miesto gatvės turi būti nuvalytus, kai pasibaigus sniegui praeina 6 valandos. „Jeigu nesninga 6 valandas, o kur nors dar yra nenuvalytų gatvių, tuomet jau galima skųstis“, – teigė vienas Vilniaus vadovų.

Žiemą ypač reikia vairuotojų tolerancijos ir supratimo, taip pat įsiklausyti į kelininkų reikalavimus. „Kelininkai klausia, kaip jiems valyti gatvių pakraščius, kiemus, kai jie užstatyti automobiliais net ir pastačius kelio ženklus, reikalaujančius juos patraukti“, – į vairuotojų sąžinę apeliavo R.Adomavičius.

Kiemus irgi valys

Anot savivaldybės Komunalinio ūkio departamento Virginijaus Paužos, šaligatviai ir kiemai šiemet turėtų būti valomi kur kas geriau negu pernai. „Nuo lapkričio 15 dienos įsigaliojo naujos sutartys su konkursą laimėjusiomis teritorijų valymo ir priežiūros paslaugas teikiančiomis bendrovėmis. Kiemus jau turi pradėti valyti, tad per pusnis šiemet vilniečiams neturėtų reikėtų klampoti“, – teigė V.Pauža.

Anot V.Paužos, dabar per metus teritorijoms valyti ir prižiūrėti skiriama apie 18 mln. Lt, o 2005–2007 metais ši suma buvo dvigubai didesnė. „Mažėjimą lėmė konkurencinės sąlygos, konkurso metu gavome tokių pasiūlymų“, – kainos mažėjimą aiškino V.Pauža.

Sniegą tirpdo

Vilniaus gatves prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ vadovas Algimantas Vilūnas įsitikinęs, kad vairuotojų priekaištai dažniausia nepagrįsti, nes gatvių valyti neskubama dėl to, jog laukiama, kada paberta druska pradės tirpdyti sniegą. „Efektyviausiai gatvės valomos, kai valytuvai važiuoja dideliu greičiu ir meta sniegą toli nuo gatvės. Tačiau mieste taip valyti gatvių neįmanoma, todėl stengiamės kuo daugiau sniego ištirpdyti“, – aiškino A.Vilūnas, kuris „Grindą“ pavadino ne tiek valančią, kiek sniegą tirpdančią bendrove.

Gatvių priežiūra per žiemos sezoną Vilniaus miestui kainuoja apie 13 mln. Lt.

Galbūt jau kitą žiemą sostinėje busm įdiegta naujovė, kuri puikiai pritaikyta Maskvoje. Ten gatvėmis važinėja specialios mašinos, kurios sniegą tirpdo, o vandenį išleidžia į kanalizacijos sistemą. „Tai labai brangus, bet efektyvus dalykas. Galbūt ateityje tokių mašinų atsiras ir Vilniuje, ypač jos praverstų senamiestyje“, – sakė R.Adomavičius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min