Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 1d. 18:39

Rotušės aikštėje – tūkstantmečio pirmokų šventė (nuotraukos)

Šventė Kauno Rotušės aikštėje
M.Čiutelė/PhotoPro.lt / Šventė Kauno Rotušės aikštėje

Mokslo metų pradžios šventės šurmuliavo ne tik mokyklose ir universitetuose bei kolegijose. Rugsėjo 1-ąją Rotušės aikštėje vyko „Tūkstantmečio pirmokų šventė“.

Renginyje dalyvavęs Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius linkėjo, kad pirmokai gerai mokytųsi ir taptų dorais žmonėmis. Mokytojams arkivyskupas patarė neprarasti išminties auklėjant jaunąją kartą ir kantrybės ugdant pačius doriausius ir gražiausius charakterio bruožus.

Tuo metu Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas atkreipė dėmesį į tai, jog šiemet mokyklos slenkstį pirmą kartą peržengę pirmokai – išskirtiniai. Tarp jų – ir Kauno miesto mero sūnus Jokūbas, šiemet pradėjęs lankyti mokyklą. Todėl miesto vadovas neslėpė, jog ši rugsėjo 1-oji jam ir jo šeimai ypatinga.

„Jūs esate ne tik 2009 metų pirmokai, bet ir tūkstantmečio pirmokai – šiemet visa mūsų šalis mini Lietuvos vardo paminėjimo 1000 metų jubiliejų. Tikiu, kad būtent jūs būsite talentingiausi, gabiausi, išradingiausi Lietuvos pirmokai. Linkiu Jums nuostabių mokytojų, įdomių pamokų, gausių žinių, smagių užsiėmimų būreliuose“, – linkėjo meras.

Šventėje Rotušės aikštėje dalyvavę pirmokai iškilmingai prisiekė saulei, žemei, paukšteliams, mamytėms ir tėveliams. Pasakyti priesaiką jiems padėjo Senamiesčio pagrindinės mokyklos pirmokas. Mokslo metų pradžios šventę užbaigė „Vilkolakio“, Keistuolių ir Kauno valstybinio lėlių teatrų artistų pasirodymai.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus duomenimis, šiemet Kaune mokslo metus pradėjo 45600 moksleiviai, t.y. 1259 moksleiviais mažiau nei pernai. Daugiausia - net 500 sumažėjo penktokų, taip pat - 450 - pirmokų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min