Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 4d. 13:58

Liūtis be elektros paliko apie 1 500 rytinės Lietuvos dalies gyventojų (atnaujinta 16.54 val.)

Miestas po liūties
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Miestas po liūties

Birželio 4-osios naktį siautėjusi liūtis be elektros paliko apie 1 500 rytinės Lietuvos dalies gyventojų, daugiausia jų – Vilniaus rajone, Varėnoje ir Trakuose. Daugiausia žalos elektros tinklui padarė žaibai. Šiuo metu AB Rytų skirstomieji tinklai (RST) jau pašalino beveik visus gedimus. Be elektros dabar yra 90 gyventojų, kuriems tiekimas neseniai nutrūko dėl vėjo ir bus netrukus atnaujintas.

Lietinga audra, kurios metu per mažiau nei 12 valandų iškrito net 23 mm kritulių, tiek elektros tinklui, tiek gyventojų turtui pridarė įvairių nuostolių: virstantys medžiai nutraukė elektros oro linijas, gyventojams vėtra plėšė namų stogus, liūtis apsėmė namus ir rūsius.

„Pagrindinė RST misija – užtikrinti saugų ir patikimą elektros energijos tiekimą rytinės Lietuvos pusės gyventojams bet kokiomis gamtos sąlygomis, net ir siaučiant stichinėms nelaimėms. Todėl tik gavę pirmuosius signalus apie sutrikimus nusiuntėme 4 kartus daugiau operatyvinių elektros tiekimo incidentų šalinimo brigadų, nei paprastai budi pagal grafiką. Didesniuose rajonuose, kuriuose daugiausia problemų, pajėgos padidintos 6 kartus. Žmonės dirba operatyviai, tikimės, kad tinklo veikla bus visiškai  atstatyta iki vakaro“, – sakė RST operatyvinio valdymo grupės vadovas  Jevgenijus Sakovičius.

Pasak jo, itin svarbu, kad žmonės tokių gamtos stichijų metu ir patys būtų atsargūs. Visų pirma pastebėję  nutrauktas elektros oro linijas ar ant jų užvirtusius medžius neturėtų artintis prie tos vietos ar liesti nutrauktų elektros kabelių, nes tai labai pavojinga gyvybei. „Pastebėjus pavojingą situaciją būtina nedelsiant pranešti RST kontaktų centrui 1802 arba pagalbos telefonu 112“, – kalbėjo J.Sakovičius.

Pasak jo, vertėtų pradėti saugotis dar tik artėjant audrai: nesiartinti prie elektros įrenginių ir oro linijų laidų, nuo netoliese esančių elektros įrenginių toliau perkelti gyvulius, žaibuojant nesislėpti po medžiais ir nebūti atviroje vietoje lauke.

„Per stiprią audrą televizorius, kompiuterius, brangesnę buitinę techniką ir ypač tuos elektros prietaisus, kurie yra lauke, reikėtų išjungti, o pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą jokiu būdu negalima jo liesti ir priartėti arčiau kaip 8 metrai“, – patarė vadovas.

RST konktaktų centras per penktadienio nakties audrą sulaukė per 500  skambučių, arba 6 kartus daugiau nei įprastai. Nuo ketvirtadienio vakaro bendrovės kontaktų centro pajėgos yra sustiprintos, kad operatyviai registruotų visus pranešimus apie elektros tiekimo sutrikimus. Tikslūs pranešimai padeda brigadoms efektyviai šalinti gedimus.

Audros sukelti nuostoliai kol kas skaičiuojami.

Temos: 2 Lietus Liūtis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min