Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

RST brigados elektros tiekimą Ukmergės, Švenčionių ir Kėdainių rajonuose visiškai atnaujins iki vakaro

Elektra
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Elektra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rytų skirstomieji tinklai (RST) Ukmergės, Švenčionių ir Kėdainių rajonų gyventojams elektros tiekimą atnaujins iki šios dienos vakaro, teigiama pranešime spaudai.

Alytaus, Zarasų ir Ignalinos rajonuose darbai gali užtrukti iki rytdienos 18 valandos. Sunkiausia padėtis po škvalo yra ištikusi Varėnos ir Trakų rajonus: daugumai jų gyventojų elektra vėl bus pradėta tiekti iki rytojaus 18 val., tačiau dalis vartotojų tiekimo atnaujinimo gali laukti ilgiau. Šiuo metu nuo škvalo nukentėjusiems Rytų Lietuvos gyventojams elektros tiekimą atnaujina 96 Rytų skirstomųjų tinklų (RST) brigados.

„Tinklo padėtį po savaitgalio škvalo vertiname kaip ypatingą ir atitinkamai į tai reaguojame. Dirbančių ties tiekimo atnaujinimu pajėgų kiekį padidinome iki 96 brigadų, jos deda visas pastangas, kad Rytų Lietuvos gyventojams būtų užtikrintas saugus ir patikimas elektros energijos tiekimas“, – kalbėjo RST Dispečerinio centro Operatyvinio planavimo grupės vadovas Ervinas Pareigis.

Šiandienos, pirmadienio, popietę RST tinklo Trakų, Kėdainių, Švenčionių, Zarasų ir Alytaus rajonuose be elektros buvo likę po kelis šimtus vartotojų. Labiausiai nuo stichijos nukentėjo Varėnos rajonas, kuriame be elektros likusių vartotojų skaičius siekia apie 5 tūkstančius.

„Norime padėkoti Varėnos ir Trakų rajonų gyventojams už supratingumą. Šiuose rajonuose dirba daugiausia – 26 – brigados, jos bando išlaisvinti elektros linijas nuo užvirtusių medžių ir sutvarkyti nutrauktus laidus, tačiau žala tinklui tokia didelė, kad darbai galutinai atnaujinant tiekimą visiems gyventojams šiame rajone gali užtrukti. Kiek jie tęsis, tiksliai galėsime pranešti rytoj ryte“, – sakė E.Pareigis.

Jis priminė, kad labai svarbu, jog kiekvienas žmogus gamtos stichijų metu ir po jų būtų itin atsargus ir atidus su elektros įranga. Visų pirma pastebėję nutrauktas elektros oro linijas ar ant jų užvirtusius medžius žmonės neturėtų artintis prie tos vietos ar liesti nutrauktų elektros kabelių, nes tai pavojinga gyvybei. Pastebėjus pavojingą situaciją būtina nedelsiant pranešti RST kontaktų centrui 1802 arba pagalbos telefonu 112. RST primena gyventojams, pamačiusiems nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, kad jokiu būdu negalima jo liesti ir priartėti arčiau kaip 8 metrai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min