Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 24d. 11:34

RST imasi papildomų priemonių operatyviai pašalinti elektros tiekimo sutrikimus (nuotraukos)

Pjaustomi medžiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Audros padariniai

Siekdama užtikrinti operatyvų elektros tiekimo sutrikimų pašalinimą esant ekstremalioms oro sąlygoms, AB Rytų skirstomieji tinklai (RST) imasi papildomų techninių ir organizacinių priemonių, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Atsižvelgiant į orų prognozes numatoma keturis kartus padidinti konsultantų skaičių kontaktų centre (1802), kad didžioji dalis elektros vartotojų pranešimų būtų operatyviai perduoti RST dispečeriams, o gyventojai būtų informuojami apie elektros tiekimo sutrikimus bei jų pašalinimą. Esant būtinybei bendrovė pasirengusi mobilizuoti papildomas brigadas, atstatančias elektros tiekimą po gamtinių stichijų visuose RST regionuose.

„Dėkojame mūsų klientams už kantrybę ir supratimą po liepos 19 dieną praūžusios audros, kuri visiems mums atnešė daug rūpesčių bei žalos“, – sako RST generalinis direktorius Arvydas Tarasevičius.

Ekstremalių situacijų metu dirbs atskira konsultantų grupė, kuri tą pačią dieną perskambins tiems gyventojams, kurie, nepavykus prisiskambinti, užregistruos savo telefono numerį kontaktų centro telefonu 1802. 

„Didelio masto gamtos stichijos padaro nemažai žalos gyventojams ir elektrą tiekiančioms bendrovėms. Tokiais atvejais ypač svarbu išvengti tragiškų pasekmių, kuomet dėl savo neatsargumo nukenčia žmonės. Todėl nuolat akcentuojame gyventojams, kad būtina laikytis saugumo taisyklių bei apgalvotai elgtis ypač tais atvejais, kai yra pažeidžiamos elektros oro linijos ar kiti elektros įrenginiai“, – primena RST vadovas.

Jei nukentėjęs žmogus laidą laiko rankose, tai jo pirštai gali būti taip stipriai susispausti, kad bus neįmanoma lengvai išlaisvinti laido iš jo rankų. Todėl teikiantysis pagalbą pirmiausiai turi greitai išjungti įrenginį, prie kurio prisilietęs žmogus.

Keletas svarbių patarimų, kaip elgtis audros metu abra susidūrus su jos padariniais

Ši vasara Lietuvoje – išties audringa. Liūtys neretai gyventojams pridaro daug nuostolių. Dažnai stiprių vėjų išjudinti medžiai lūžta ir virsdami nutraukia elektros laidus, žaibai ir perkūnijos apgadina lauke esančius elektros įrenginius. Siekdami išvengti skaudžių nelaimių, kai gyventojai nukenčia nuo elektros srovės, RST primena keletą svarbių patarimų.

1. Lyjant ar esant darganotam orui rizika nukentėti nuo elektros srovės padidėja. Todėl būtina laikytis visų saugumo taisyklių.

2. Pastebėję nutrūkusį elektros oro linijos laidą ar elektros linijos atvado laidą, jokiu būdu nelieskite  jo, ir nesiartinkite arčiau kaip 8 metrai.

3. Nesiartinkite ir nelieskite ant laidų užvirtusių medžių, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei.

4. Pastebėję apgadintus ar kibirkščiuojančius elektros įrenginius, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritusius nutrauktus laidus, iš karto kreipkitės pagalbos į RST specialistus trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Kol lauksite pagalbos, neleiskite niekam artintis prie jų.

5. Siekdami padėti žmogui, nukentėjusiam nuo elektros srovės, būkite atsargūs ir pirmiausia kvieskite greitąją pagalbą telefonu 112. Jei nukentėjęs žmogus laidą laiko rankose, tai jo pirštai gali būti taip stipriai susispausti, kad bus neįmanoma lengvai išlaisvinti laido iš jo rankų. Todėl teikiantysis pagalbą pirmiausiai turi greitai išjungti įrenginį, prie kurio prisilietęs žmogus. Išjungti reikia jungiklio, kirtiklio ar atjungiančio aparato pagalba, išsukus kamštinius saugiklius arba ištraukus šakutę iš kištukinio lizdo. Jeigu įrenginio pakankamai greitai išjungti negalima, reikia imtis priemonių nukentėjusįjį atpalaiduoti nuo srovinių dalių, kurias liečia. Visais atvejais liesti nukentėjusįjį yra pavojinga teikiančiojo pagalbą gyvybei, todėl teikiant pagalbą būtina imtis atitinkamų saugumo priemonių. Norėdami atitraukti nukentėjusįjį nuo 1000 V ir žemesnės įtampos srovinių dalių arba laido, reikia naudotis lynu, lazda arba kuriuo kitu sausu daiktu, nepraleidžiančiu elektros srovės. Atitraukti nukentėjusįjį galima imant už jo drabužių (jei jie sausi), bet vengiant prisiliesti prie greta esančių metalinių daiktų ir drabužiais neapdengtų nukentėjusiojo kūno dalių. Atlaisvinę nukentėjusįjį nuo srovinių dalių, imkitės pirmosios pagalbos veiksmų iki kol į įvykio vietą atvyks medikai.

6. Nurimus audrai, nesiimkite patys likviduoti jos padarinių, ypač jei krentančios šakos ar medžiai nutraukė laidus, apgadino šalia stovinčius elektros įrenginius. Apie audros padarytą žalą nedelsiant informuokite RST telefonu 1802. Atvykę specialistai padarinius pašalins saugiai ir kaip įmanoma greičiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min